Novou rekordmankou v mačacej ríši sa stala micka Smokey z amerického Pitsfordu v Northamptone. Je najhlučnejšie pradúcou mačkou sveta a jej pradenie dosahuje až 80 decibelov. Väčšina mačiek dosahuje hlučnosť okolo 25 decibelov, ale Smokyeino bežné pradenie okolo 80dB. Ak sa meralo z blízka, prekročila 92 decibelov, čo je hluk totožný s hlukom sušiča vlasov alebo prilietajúceho Boeingu 737.

Majitelia Ruth a Mark Adansovci hovoria, že ohlušujúce pradenie ich mačky spôsobuje, že nie sú schopní počuť televíziu alebo rádio , ak je mačka v izbe s nimi. Taktiež majú problémy s počutím telefónnych hovorov. Vždy ak s niekým manželia telefonujú, každý sa pýta, čo je to za príšerný zvuk a neveria, že vychádza z ich milovanej mačky. Smokey je vraj veľmi „ukecaná“ a vždy sa hlasovo prejavovala. Smokey dokonca pradie aj keď sa kŕmi. Jediný čas keď je ticho je keď spí.

Smokey má 12 rokov a pochádza zo záchrannej stanice. Má krásnu striebornú farbu kožúška. Vďaka svojho rekordnému pradeniu sa stala veľkou celebritou! Tento rok bola oficiálne zapísaná do Guinness World Record Book za pradenie o výške 67.7 decibelov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..