Nielen mačky, ale i mnohé iné zvieratká trpia každý deň pod rukami človeka v záujme kozmetiky, módy, či vedy a výskumu. Zmenu môžeme dosiahnuť, ale treba sa ozvať a podporiť príslušné aktivity. Práve preto prinášam niekoľko projektov českej Slobody zvierat, ktoré stoja za to, aby sme ich svojím menom podporili!

STOP KRUTEJ KOZMETIKE
Zachování termínu zákazu testování kosmetiky na zvířatech v EU je stále možné dosáhnout. Evropská komise by o něm měla rozhodnout na konci tohoto roku. Pokud jste tak ještě neučinili, podepište prosím petici Ne kruté kosmetice, jejímž cílem je zachování zákazu testování kosmetiky na zvířatech v EU v březnu 2013.

Česká verze on-line petice je k dispozici tady.
Také je možné stáhnout si papírovou verzi v češtině, vytisknout, podepsat a zaslat na naši adresu.
Tuto verzi petice najdete na www.nocruelcosmetics.org/_downloads/pdf/petition-sign-up-czech-republic.pdf.
Další informace o kampani naleznete na www.pokusynazviratech.cz/projekty/obeti-krasy/reknete-ne-krute-kosmetice-v-evrope.htm. Děkujeme za pomoc!

Další zajímavé informace o pokusech na zvířatech, alternativních metodách atd. naleznete na stránce www.pokusynazviratech.cz. Možnosti, jak pomoci zvířatům v laboratořích, si můžete přečíst tady.

KAMPAŇ PROTI SRSTI
S radostí Vám představujeme novou výstavu „Proti srsti“ věnovanou problematice
tzv. kožešinových zvířat. Obsahuje celkem 8 bannerů (velikosti 100 cm na výšku, 70 cm na šířku) s informacemi o způsobech chovu a welfare těchto zvířat, o legislativě v různých zemích, ale i tom, jak se můžete aktivně zapojit. Výstava je putovní a bannery se dají velmi snadno zavěsit. Máte-li tedy vhodný prostor, kam byste ji rádi umístili, neváhejte nás prosím kontaktovat na e-mailu info@protisrsti.cz. Děkujeme!
Výstavu lze případně zkombinovat s některou z výstav studentských prací soutěže Designem proti kožešinám – viz .

Sběr podpisů pod Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR stále pokračuje! Petici najdete na www.protisrsti.cz/dokumenty/Petice_Zakaz_chovu_KZ.pdf (dokument si prosím vytiskněte, podepište a pošlete na adresu: Svoboda zvířat, Koterovská 84, 326 00, Plzeň). Máte-li zájem, umístěte na svůj web banner odkazující na petici. Napište si o něj prosím na e-mail info@protisrsti.cz. Děkujeme!

Symbolicky se k petici můžete přidat i tak, že se stanete fanouškem facebookové stránky s názvem Petice za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR (FB).
Podpořit kampaň Proti srsti, jejímž cílem je prosadit zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat, můžete také finančně, a sice na číslo sbírkového účtu Svobody zvířat 235379860/0300. Další tipy, jak pomoci, najdete tady. Děkujeme za jakoukoli formu podpory!

Zdroj: Newsletter Slobody zvierat ČR, číslo 11

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..