Starší americký pár zažil v júni tohto roku nepríjemnú nehodu. Nebola síce tragická, ale jej následky boli natoľko závažné, že zmenila ich osudy. Obaja  ľudia skončili v nemocnici s viacerými poraneniami. Muž prišiel dokonca o časť nohy. To, čo im ale nehoda vzala, boli však dve mačičky, Poncho a Puky. Tie s nimi cestovali v aute v prepravke určenej na prenos na zadnom sedadle.

Počas nehody sa z prepravky dostali von a v šoku z toho, čo sa deje, utiekli. Bohužiaľ sa ich majitelia ocitli v nemocničnej starostlivosti a mačičky medzitým zmizli ktovie kam.  Milujúci opatrovatelia sa ale rozhodli po nich pátrať. Vďaka sociálnym sieťam rozbehli pátraciu akciu. Popísali presne nehodu, kde a ako sa stala a samozrejme informácie doplnili fotkami chýbajúcich rodinných miláčikov.

Jedného z bratov našla žena, ktorá sa starala o komunitu pouličných mačiek, niekoľko kilometrov od miesta nehody. Kocúrika spoznala na letáku vo veterinárnej ambulancii a tak sa zabezpečil odchyt a jeho návrat k rodine.

Je to obrovské šťastie! Páru však stále chýba druhý brat, Puky.

Snáď sa im podarí nájsť aj jeho!

 

Nádej zomiera vždy posledná, ale takýchto príbehov je pomerne málo. Preto je dôležité dbať na prevenciu straty mačičiek a následne, ak sa tak stane, dodržať základné zásady spísané tu: Čo robiť a ako postupovať pri strate mačičky

 

FB stránka, kde nájdete info o tomto príbehu je za za odkazom tu.

 

 

Podobné príspevky:

Kocour se ztratil při tsunami, domů přišel po třech letech

Mačací zázrak – micka našla cestu domov po neskutočných 13. rokoch

Kocour přežil měsíc zazděný za vanou

Mačka prežila 36 dní uväznená v krabici

Mňouká mi auto, hlásil strážníkům řidič po cestě z Karlových Varů

Stratenú mačičku našli po 2 mesiacoch

Mr. Biscuits – mačiatko uväznené v motore auta

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..