V listopadu loňského roku jsme vydali aktualizovanou verzi seznamu značek s certifikáty Humánní kosmetický standard (HCS) a Humánní standard pro prostředky pro domácnost (HHPS). Tyto certifikáty zaručují, že výrobky ani jednotlivé složky nebyly (po určitém datu) testovány na zvířatech.

Na seznamu se od předchozího vydání objevilo několik nových značek, bohužel několik značek z něj naopak zmizelo. Stalo se tak z nejrůznějších důvodů – např. firmy mají několik certifikátů a tento už pro ně nemá tak velkou cenu. Po tom, co začal v EU platit zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech (v březnu 2013) se zdá, že HCS již není důležitý. Bohužel ale zmíněný zákaz nezahrnuje žádné kontrolní mechanismy a je na každém státu, jakým způsobem dodržování zákazu kontroluje. Navíc firmy mohou stále na zvířatech testovat a prodávat výrobky v jiných částech světa. Společnosti s HCS/HHPS nesmí testovat nikde na světě a trhu některých zemí (např. Číny) se kvůli tomu musí vzdát. Ve firmách s těmito certifikáty také probíhají pravidelné audity, během nichž se kontroluje dodržování všech pravidel. Proto je stále lepší upřednostňovat značky s HCS.

Certifikát pro prostředky pro domácnost (HHPS) je ovšem důležitý stále stejně, protože testování těchto výrobků (i jejich složek) na zvířatech je stále legální.

Nový seznam značek najdete ve formátu pdf na této stránce. Aktualizovaný seznam je k dispozici také na stránce www.netestovanonazviratech.cz. Máte-li zájem o tištěný seznam, navštivte naše infocentra nebo si o něj napište na info@svobodazvirat.cz.

Podpořte prosím naši kampaň Za nahrazení pokusů na zvířatech! Zašlete nám libovolný příspěvek na číslo účtu 235379860/0300 nebo použijte službu PaySec. Další možnosti platby najdete na této stránce. Děkujeme za pomoc!

Celou novinku včetně příloh naleznete zde: http://www.svobodazvirat.cz/novinky/nova-verze-seznamu-znacek-netestujicich-na-zviratech.htm

 

Info prevzaté z newslettra Svobody zvířat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..