Nabídka kosmetiky s certifikátem HCS na českém trhu se rozšířila o další tři značky – Argital, Desert Essence a Douces Angevines.
Značka Argital pochází z Itálie a základní surovinou je zelený jíl. Výrobky neobsahují chemické látky, konzervanty ani živočišné složky. Jedná se o vlasovou, pleťovou či dětskou kosmetiku, zubní pasty a přírodní repelenty.

Americká značka Desert Essence je na trhu již více než 30 let. Zaměřuje se na výrobu přírodní biokosmetiky, všechny výrobky jsou vhodné pro vegany. Jde např. o deodoranty, kosmetiku pro děti, vlasovou a tělovou kosmetiku, zubní pasty atd.

Francouzká kosmetika Douces Angevines nabízí nový typ kosmetických přípravků, tzv. kosmetické fluidy. Jsou vyráběny ručně, tradičními postupy, v malých seriích a obsahují 95-100% podíl BIO složek. Výrobky jsou vegetariánské, najdeme mezi nimi např. tělovou, vlastovou či sluneční kosmetiku, oleje pro miminka atd.

HCS (Humánní kosmetický standard) je jediný celosvětově platný certifikát udělovaný kosmetickým společnostem, jejichž výrobky (včetně jednotlivých složek) nejsou (po určitém datu) testovány na zvířatech.

Kosmetické společnosti, které mají certifikát HCS, nesmí provádět testy na zvířatech, ani je zadávat jako zakázku jiným subjektům. Kromě toho musí dodržet pevně stanovené datum ukončení testování na zvířatech, po kterém již nesmí být výrobky ani jejich složky takto testovány. Dodržování těchto podmínek je kontrolováno pravidelnými audity. Kromě HCS existuje ještě Humánní standard pro prostředky pro domácnost (HHPS). Kritéria pro jeho získání jsou stejná jako u HCS.

I když začal v loňském roce v EU platit zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech, stále je lepší upřednostňovat kosmetiku s HCS (více informací).

Seznam všech značek s HCS (a/nebo HHPS pro prostředky pro domácnost) najdete na www.netestovanonazviratech.cz.

Seznam obchodů, v nichž můžete výrobky s HCS/HHPS koupit, najdete zde.

Info prevzaté z newslettra Svobody zvířat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..