Ve dnech 26. – 31. března 2013 zavítá do Prahy francouzský biolog a filosof Georges Chapouthier, aby osobně podpořil české vydání své knihy Zvířecí práva. Při této příležitosti se také uskuteční dvě přednášky.

První z nich se koná ve středu 27. 3. od 18 hodin ve Francouzském institutu v Praze – Café 35 (Štěpánská 35) na téma „Mají mít zvířata práva?“. Svoboda zvířat zde bude mít infostolek s materiály.

Druhá přednáška proběhne ve čtvrtek 28. 3. od 17:30 na FF UK (Nám. Jana Palacha 2) a bude na téma „Zvířecí protokultury a jejich etické důsledky“.

Georges Chapouthier, vzděláním biolog a filosof, působil jako vedoucí pracovník v Národním centru pro vědecký výzkum, kde se po celou dobu své kariéry věnoval výzkumu v oblasti paměti. V 80. letech pracoval s Jeanem Rossierem v neurofyziologické laboratoři na hledání souvislostí mezi stresovým zatížením a pamětí. Výsledky jejich práce byly publikovány v prestižním časopisu Nature.

Coby filosof se věnuje problematice zvířecích práv. Zabývá se také zvířecími protokulturami a zkoumá, nakolik svědčí o kontinuitě mezi člověkem a zvířaty z hlediska etického a estetického cítění a jaké důsledky lze z této kontinuity pro náš vztah ke zvířatům vyvodit. Zároveň je členem Státního výboru pro etickou reflexi pokusů na zvířatech, jehož posláním je vnášet do vědeckého výzkumu etický rozměr.

Info prevzaté z newslettra Svobody zvířat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..