Koncem loňského roku jsme Vás informovali, že k 11 evropským státům, které zakázaly či výrazně omezily chov tzv. kožešinových zvířat, přibylo Holandsko, jehož zákonodárci před Vánoci schválili zákaz chovu norků (činčily ani lišky se zde na kožešiny nesmějí chovat již delší dobu).

Nyní Vám s radostí přinášíme další vynikající novinku: počátkem jara se rozhodlo učinit přítrž utrpení zvířat kvůli rozmarům módy také Slovinsko. Slovinská legislativa jde dokonce tak daleko, že zakazuje nejen chovat zvířata za účelem získání výhradně kožešiny, peří či kůže, ale nebude zde povoleno zvířata kvůli těmto „produktům“ ani lovit. Zákon byl schválen přehlednou 95% většinou a nabyde účinnosti 1. ledna 2015. V současné době je ve Slovinsku jedna registrovaná farma zabývající se chovem činčil.

Slovinsko se tak svým humánním postojem připojuje například k Velké Británii, Chorvatsku, Rakousku, Švýcarsku a dalším státům, kde se tzv. kožešinová zvířata již pro kožešiny nezabíjejí. Přispělo tak další troškou do mlýna sílícího celosvětového hnutí na ochranu tzv. kožešinových zvířat.

Čeští politici bohužel tento problém stále nepovažují za závažný, jak ukázalo vyústění kampaně Ukažte to vládě, kterou Svoboda zvířat spustila koncem roku 2012 na základě nově pořízených záběrů trpících zvířat z českých kožešinových farem. I přesto, že v rámci kampaně dostali politici více než 25 000 e-mailů s požadavkem na řešení této neúnosné situace, a také přes evidentní utrpení zvířat v chovech, nevidí dle slov Ministerstva zemědělství žádné racionální důvody pro zákaz. Protestní e-mail můžete stále odeslat z webu www.ukaztetovlade.cz.

Více informací najdete na stránkách kampaně Proti srsti, která o zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR usiluje. Chcete-li kampaň podpořit, zde najdete pár tipů jak na to. Za jakoukoli formu podpory děkujeme!

Info prevzaté z newslettra Svobody zvířat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..