Britská unie za zrušení pokusů na zvířatech (BUAV) v dubnu zveřejnila video se záběry z tajného vyšetřování v laboratoři londýnské univerzity Imperial College London. Vyšetřovatel BUAV pracoval v laboratoři této univerzity, která je hodnocena jako jedna z nejlepších na světě, sedm měsíců a zdokumentoval řadu pochybení a nedostatků ze strany zaměstnanců, které vedly k ještě většímu utrpení zvířat, než které bylo povoleno při pokusech.

Mezi hlavní nedostatky patří:

Podhodnocení míry utrpení v projektech pokusů – v projektech byla míra utrpení posuzována jako „mírná“, ačkoli bylo plánováno, že zvířata zemřou. Některé pokusy zahrnovaly translantaci ledvin u potkanů, jimž byly odebrány obě ledviny a transplantována jen jedna.

– Provádění operací a podávání anestezie pracovníky bez zkušeností – jeden ze zaměstnanců, který podával anestetikum potkanovi, přiznal, že to nikdy předtím nedělal

– Neposkytování vhodných léků na tlumení bolesti – v několika případech byla zvířata v nedostatečné narkóze, vinou nedostatečné kontroly zvířat, použitím nevhodné anestezie nebo i záměrně

Nevhodné metody zabíjení zvířat vedoucí ke zbytečnému utrpení (zlomení krku, použití gilotiny atd.)

V celém objektu hrála velmi hlasitě hudba, což také přispívalo k utrpení zvířat. Hudba hrála i během operací, při probouzení zvířat z narkózy i během usmrcování zvířat.

Vláda Spojeného království stejně jako výzkumný průmysl opakovaně tvrdí, že Velká Británie má jedny z nejvyšších standardů životních podmínek zvířat v laboratořích na světě. Toto vyšetřování BUAV, stejně jako mnoho jiných v minulosti, ukázalo pravou realitu životních podmínek zvířat v laboratořích.

Podepište petici za odebrání licence této laboratoři! Děkujeme!

Více informací najdete na webových stránkách http://licensedtokill.buav.org/

Kampaň na Facebooku nájdete tu.

Info prevzaté z newslettra Svobody zvířat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..