Tisková zpráva Svobody zvířat, 30. 7. 2014 Praha

Z nejnovějších průzkumů veřejného mínění provedených v různých zemích Evropy vyplývá, že evropští občané nesouhlasí s chovem tzv. kožešinových zvířat. Výsledky výzkumů z 10 evropských zemí shromáždila a zveřejnila organizace Svoboda zvířat ve spolupráci s mezinárodní Aliancí za módu bez kožešin.

„Dle nejaktuálnějších dat, která máme k dispozici, lze usoudit, že smýšlení evropské veřejnosti směřuje jasně proti krutému chovu a zabíjení tzv. kožešinových zvířat (tedy hlavně lišek, norků, činčil nebo psíků mývalovitých) za účelem získání jejich kožešiny. Tento stav je patrný také v České republice, kde podle průzkumu Centra veřejného mínění z roku 2013 až 80 % dotázaných soudí, že by se současná společnost bez kožešinové módy obešla a 68 % občanů souhlasí se zákazem chovu těchto zvířat u nás,“ vysvětluje Lucie Moravcová, předsedkyně organizace Svobody zvířat, a dodává: Tento trend kopíruje v Evropě také legislativa schvalovaná v jednotlivých zemích. Zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat nebo velmi přísné podmínky pro jejich chov již platí ve 12 státech evropského kontinentu.“

Výzkumy, jejichž výsledky dnes organizace souhrnně zveřejnila, byly provedeny v jednotlivých uvedených státech, kde lidé odpovídali na otázky vztahující se k chovu tzv. kožešinových zvířat a jejich zabíjení za účelem získání kožešiny. Jak se ukázalo, ve všech sledovaných zemích většina občanů s tímto průmyslovým odvětvím nesouhlasí (viz obrázek a podrobnější informace o výzkumech v jednotlivých zemích, které jsou přílohou této tiskové zprávy níže).

Více informací o problematice kožešinové módy najdete na www.protisrsti.cz (nebo www.inFURmation.com), detaily průzkumu CVVM z roku 2013 pak zde.

Kontaktní osoba: Lucie Moravcová, lucie.moravcova@svobodazvirat.cz, 736 766 188

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..