V průběhu letošního roku se do programu Obchod bez kožešin připojily další nové významné firmy.

V únoru se pro bezkožešinovou politiku rozhodla společnost C&A, jejíž obchody jsou známé a dostupné po celé České republice.

Na jaře pak stejný krok učinily také společnosti Tchibo či Takko Fashion.

Za zmínku zajisté stojí i internetový obchod OTTO, který je nyní též oficiálním účastníkem celosvětového programu Obchod bez kožešin.

Všichni tito a další obchodníci se rozhodli nepodporovat kožešinovou módu, a seznam bezkožešinových společností se tak znovu rozrostl.

Při této příležitosti jsme také vydali aktualizovaný letáček o projektu. Máte-li zájem o jeho tištěnou verzi, napište si o ni prosím na e-mail info@protisrsti.cz.

Českou verzi seznamu najdete na stránkách www.obchodbezkozesin.cz, celosvětový přehled pak na webu www.furfreeretailer.com.

Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer – FFR) je mezinárodní program, který byl zahájen v rámci Aliance za módu bez kožešin v roce 2006 a jejž Svoboda zvířat od jeho počátku v České republice koordinuje. Pro účast v tomto programu jsou oslovováni prodejci, návrháři a výrobci oděvů a doplňků, kteří se díky projektu mohou připojit k mezinárodní síti firem odmítajících kožešinovou módu.
V dnešní době je někdy velmi obtížné rozpoznat, zda je kožešina, která tvoří součást různých druhů oblečení, pravá, či nikoli. Budete-li nakupovat v Obchodech bez kožešin, můžete mít jistotu, že se nespletete!

Jak a proč se do programu zapojit?

Jak jinak můžete pomoci?

Info prevzaté z newslettra Svobody zvířat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..