Nové vyšetřování na finských kožešinových farmách potvrzuje pokračování brutálního zacházení se zvířaty. Podívejte se zde.

Finská organizace za práva zvířat Oikeutta Eläimille zveřejnila další výsledky svého vyšetřování, které se týká kožešinového průmyslu ve Finsku. Záběry pořízené během šetření bylo možné poprvé shlédnout dne 12. 6. 2013 ve finské televizi. Výsledky šetření zahrnují 13 kožešinových farem. Na 10 z těchto farem již byly pořízeny záběry v roce 2011 a v roce 2012.

Finsko 2013Vyšetřovatelé zjistili, že na všech farmách se vyskytují podobné problémy. Například na farmách, kde se chovají arktické lišky, byl u zvířat zjištěn závažný zánět očí. Z dalších zjištěných problémů lze vyjmenovat: otevřené rány, zranění končetin a uší, stereotypní chování, kanibalismus, zvířata neschopná chůze, infekce dásní, uhynulá zvířata v klecích spolu se živými zvířaty a další.

Dvě z farem jsou ve vlastnictví chovatelů, kteří jsou členy výboru Finského sdružení chovatelů kožešinových zvířat. Mluvčí tohoto průmyslu, Marko Meriläinen, je také jedním z chovatelů. Na jeho farmě se filmovalo dvakrát a na záběrech můžeme vidět uhynulá a z části snědená mláďata, závažné infekce očí, lišku, které chyběla jedna končetina a další poranění na končetinách u jiných lišek, stereotypní chování, zakrvácené ocasy a další onemocnění. Na video se můžete podívat zde.

Finsko 2013Finský parlament hlasoval na podnět občanů o zákazu chovu tzv. kožešinových zvířat v červnu. I přesto, že se finským organizacím zabývajícími se právy zvířat podařilo nasbírat 70 000 podpisů za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat, poslanci tento návrh neschválili. Jednalo se o historicky první občanskou iniciativu, kterou se finský parlament kdy zabýval.

Fotografie z roku 2013 si můžete prohlédnout také zde.

Více informací o problematice tzv. kožešinových zvířat naleznete na www.protisrsti.cz. Stále také můžete podepsat Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR!

Celou novinku včetně příloh naleznete zde: http://www.svobodazvirat.cz/novinky/vysetrovani-na-kozesinovych-farmach-ve-finsku-2013.htm

Info prevzaté z newslettra Svobody zvířat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..