Ve středu 26. 6. 2013 se uskuteční v pořadí již čtvrtá akce s názvem „Všichni jsme 269“. Pořadatelé tentokrát přitvrdili a kromě tetování se v 17 hodin na náměstí Republiky v Praze aktivisté nechají ocejchovat rozžhaveným železem, které se ve světě běžně používá ke značkování tzv. hospodářských zvířat. Tímto činem chtějí aktivisté upozornit na bolest, kterou miliardám zvířat způsobujeme, aniž bychom se pozastavili nad tím, že všechny živé bytosti vnímají bolest stejně jako my, lidé.

Protest proběhne v Mezinárodní den podpory obětem násilí a apeluje na širokou veřejnost, aby si uvědomila, že nejčastějším důvodem či omluvou násilí je pocit nadřazenosti. Stejný pocit nadřazenosti, který známe z minulosti, kdy například černí soužili bílým, ženy neměly právo volit a židé ztratili nárok na život jako takový. Tyto činy v dnešní době většinově odsuzujeme, ale zapomínáme na nejrozšířenější formu násilí a zotročování páchanou denně na jatkách, ve velkochovech, laboratořích či v cirkusech. I dnes jsou používány plynové komory pro živé bytosti, i dnes jsou cítící bytosti drženy pod zámky v klecích, i dnes jsou ukončovány životy myslících bytostí jako na běžícím pásu.

Celá myšlenka hnutí 269 vznikla v říjnu 2012 v Izraeli, kde si tři aktivisté nechali rozžhaveným železem veřejně vypálit číslo 269. Symbol anonymního telete degradovaného na pouhou cifru. Tato akce měla ve světe obrovskou odezvu a zvedla vlnu dalších událostí se stejnou myšlenkou ve více jak dvaceti státech.

Naše společnost maso, mléčné výrobky a vejce prakticky vnímá jako hotové produkty. Málokdo se skutečně zamyslí nad tím, co hotovému výrobku, který leží na pultech, předcházelo. Miliardy zvířat žijí v naprosto nepřirozených podmínkách a jsou drasticky zneužívány pro potřeby daných odvětví. V těchto podmínkách se rodí, žije a umírá nejen skot, drůbež a prasata, ale i tzv. laboratorní a kožešinová zvířata – všechna chována pro uspokojení lidských rozmarů.

„Nezapomínejme, že máme právo volby. Zvolme si cestu bez zbytečného utrpení, vykořisťování a zabíjení,“ vzkazují organizátoři.

Více informací na www.269.cz.

Info prevzaté z newslettra Svobody zvířat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..