Šťastná mica. V Anglicku sa stal malý zázrak. Tehotnej mačičke , ktorú nejaký „dobrák“ vyhodil z auta sa podarilo zotaviť.
Mužovi z Kráľovskej spoločnosti na prevenciu násilia na zvieratách (RSPCA) bol zavolaný k prípadu mačky, ktorá sa dostala na veterinárnu ambulanciu, kde jej boli ošetrované škrabance a odreniny.

Na ambulancii sa zistilo, že mačička musela nedávno porodiť. Pracovník RSPCA mačku hneď po ošetrení zobral na miesto incidentu. Mačka, začala údajne silnou mňaukať a neprestala , kým ju muž nenasledoval.

Mica ho zaviedla približne 350 metrov ďalej, do starej stodoly, kde odložila svoje mačiatka. Záchranár sa domnieva , že mačiatka by čoskoro zomreli, ak by sa k nim matka nedostala včas.

Záchranár o celom prípade povedal:
„Vyhodiť tehotnú mačku je kruté, ale vyhodiť ju z idúceho auta je bezcitné. Ona sama je len veľmi mladučká mačka veľmi pekná a priateľská.
Jediné, čo sme mohli urobiť bolo, zobrať ju na miesto, kde bola vyhodená. Ja nezľudšťujem mačky, ale Jolie chcela, aby som ju nasledoval. Vedeli sme, že mala mačiatka z veterinárneho vyšetrenia a pre mačky je celkom normálne volať na mačiatka, že sú doma, alebo volať k nim staršie. Ale keďže žiadne mača neprichádzalo, vedel som, že volá na mňa. Vždy keď som zastavil, aj ona zastavila. Nešla priamou cestou, viedla ma trochu tanečným krokom.
Za 15 rokov som nikdy nepočul nič podobné. Nikdy by ma nenapadlo, že tie mačiatka tam budú, ak by ma tam nezaviedla. Ostávali im tak dva dni života, ak by som ich nenašiel vďaka ich matke.

Mačka i mačence sú v starostlivosti RSPCA a čoskoro budú ponuknutí na adopciu. 🙂

Krásny príbeh a ďalší dôkaz neskutočnej mačacej lásky k svojmu potomstvu.:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..