Zatiaľ čo sa Ukrajina pripravuje na Euro 2012, jeho orgány sa rozhodli zabiť stovky až tisíce túlavých psov a mačiek. Všetky organizácie za práva zvierat sa snažia, aby sa zabránilo vraždeniu nevinných bytostí, ale bez úspechu. Voláme k bojkotu všetkých ukrajinských vysielaní futbalových zápasov. Snáď menší počet divákov bude mať vplyv na ukrajinské úrady a sponzorov a donúti ich zastaviť vraždenie. Tento masaker je hanbou modernej Európy!

Organizácie na ochranu zvierat v Ukrajine hlásia kruté a neefektívne zabíjanie psov a mačiek otravovaním na ulici , všetko v snahe rýchlo od nich vyčistiť ulice kvôli prichádzajúcim futbalovým majstrovstvám Euro 2012. Psom je podhodené mäso s prímesou jedu a po skonzumovaní nastáva trápenie, bolesť a dlhodobá smrť.Otrávené zvieratá boli nájdené v kŕčoch a bolestiach, zatiaľ čo sa im ľudia bezmocne snažili ponúknuť nejakú útechu v posledných bolestných minútach.
Tisíce psov v celej krajine sa stali obeťou tohto barbarského spôsobu zabíjania.

„250,000 mačiek a psov sa chystáte zabiť!“
„Zvieratá boli otrávené a upálené zaživa!“

Podpíš petíciu

Pošli protestný list Michelovi Platinimu -prezidentovi Únie európskych futbalových asociácií:

Vzor protestného listu v angličtine a emailové adresy na prezidenta, ministerstvo živ.prostredia,min.kultúry, sponzorov a médiá nájdeš v poznámkach
alebo na stránke .

Obrázkový odznak , ktorý si môžeš prilepiť na svoju profilovku nájdeš tu

Informácie prevzaté z FB účtu

O situáciu za zaujíma aj celosvetovo pôsobiaca organizácia PeTA

Peticia a list sa dá poslať aj cez webovú stránku tu.

Podľa informácií na wikkipédii mačky a psy boli zabíjaní v rámci príprav na futbalové majstrovstvá a to otravou ilegálnou látkou, zastrelením a spaľovaním zaživa v mobilnom krematóriu. Ešte v novembri 2011 Minister ekológie a prírodných zdrojov urgoval starostov, aby zastavili zabíjanie bezprízorných psov a mačiek, ktoré trvalo rok a pol a aby vytvorili útulky. O tom, ako bol zákaz vynútený sa ale nevie. Hovorí sa ale aj o tom, že zákaz bol len dočasný (6 mesiacov), aby sa zmiernila vlny kritiky.
Najnovšie správy z apríla 2012 hovoria o tom, že na Ukrajine bola schválený 5 ročný program sterilizácie a kastrácie túlavých zvierat a „zelenú“ dostalo aj budovanie útulku pre opustené zvieratá!

Len pre úplnosť dodávam, že finále UEFA Euro 2012 bude hostiť Poľsko a Ukrajina v termíne 8. júna do 1. júla 2012.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..