Opäť raz zauradovala magická matka príroda, ktorá stvorila niečo nevídané. V čínskom mestečku Dahua sa narodil chlapec s neuveriteľne prenikavými modrými očami. Jeho pohľad je až magický a oči vyzerajú skôr ako farebné šošovky, než prirodzené sfarbenie dúhoviek. Ako by to nestačilo, chlapec vďaka nim vidí čiastočne i po tme.

Žiarivé magické oči podobné tým, aké majú siamské mačky chlapca odlišujú od bežného priemeru. Už v roku 2009 vzbudil veľký záujem médií, ale aj odborníkov z medicíny a genetiky. Tí by radi skúmali mutáciu, ktorá údajne spôsobila, že chlapec je schopný vidieť aj tme a jeho oči odrážajú svetlo podobne ako je tomu u mačiek.

Podľa niektorých odborníkov však niečo také nie je možné a ak by aj bolo, vyžadovalo by si to mnohonásobné mutácie a dlhodobý vývoj.

Bohužiaľ chlapec nebol podrobený vedeckým testom a skúmaniu jeho schopností a tak na doloženie jeho výnimočnosti ostáva len toto video. Testovali ho reportéri a to ukazovaním kariet v tme či vypísaním testu. Obe veci zvládol chlapec bezchybne.

Tak či onak, oči sú prekrásne sfarbené a prenikavé, nemá čo ľutovať i keby jeho nočné videnie bolo podvrh. 🙂

Chceli by ste mať mačacie oči?
Za seba hovorím, že prenikavo modré určite áno, tie som mal ako dieťa.

Zdrojový dokument nájdete tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..