Rok sa s rokom minul a zase tu máme sviatky jari. K nim patrí aj naše tradičné veľkonočné kúpanie. Túto / pre mačky/ nemilú tradíciu som započal v roku 2014. Každý rok ich vždy v pondelok poriadne vykúpem.  Vzhľadom na ochorenie Aimme sa to tentokrát bude týkať len Belly, Loly a Robina.

Kúpanie bytových mačiek, pokiaľ to ich plemeno priamo nevyžaduje /u bezsrstých je to nutné/ nie je nevyhnutné. Pokiaľ sa mačička neušpiní tak, že to sama nezvládne vyčistiť, nie je potrebné ju kúpať.  Ja si ale myslím, že 1 x ročne im poriadne vyčistiť kožúšok nezaškodí. Takže som v roku 2014 zaviedol kúpaciu veľkonočnú tradíciu, ktorej sa držíme.

Mačičky síce nadšené nie sú, ale keďže vedia, že to nie je možné obísť, podrobia sa. Ako so všetkým, tak aj pri kúpaním, je dôležitá príprava a technika.

Aktuálne používam tento šampón:

 

Voda je vždy už vo vani napustená, keď mačičku privediem. na oplachovanie používam misku, pretože pustená voda mačičky desí.

Vedľa vane mám nachystaný uterák, aby som ju vedel hneď osušiť.

Mačičku jednou rukou držím, za zátylok, vďaka čomu je „paralyzovaná“. Predné nohy má opreté o vaňu a ja môžem vkľude druhou rukou pracovať.

Vďaka tejto metóde to zvládam úplne sám a ako vidíte, tak aj s fotením.

Za odmenu dostávajú po kúpaní porciu kuracinky a nechýbajú ani veľkonočné vajíčka / vajíčko natvrdo, ale len žĺtok/

 

 

Podobné príspevky:

Veľkonočné kúpanie BLRA – nová tradícia započala

Veľkonočné vajíčko a BLRA

Veľkonočné hodovanie BLRA

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..