Poznali sme to najmä zo zahraničných filmov. Zamestnanec ide do práce a berie si aj svojho štvornohého priateľa. Ten je v open space office obľúbený. Má svoje miesto, pelech, hračky. V priestore neruší, naopak zabáva, znižuje stres a napätie a je výplňou prázdnych chvíľ. Prináša radosť a pre zamestnancov je istotne nepeňažným benefitom. „Bohužiaľ“, je to ale pes. 🙂

Tento trend sa ale postupne, ako väčšina „vychytávok“ zo západu dostávaj k nám a stáva sa súčasťou našich pracovných životov. Obvykle máme možnosť vidieť v kancelárii len psíkov vyššieho managmentu, ale aj to je celkom posun vpred. V podstate nemá praktické využitie, ale pre zamestnanca, ktorý sa o 17stej ponáhľa domov, aby si psík mohol uľaviť, by určite bol motiváciou, aby zostal dlhšie a bez stresu dokončil svoju prácu.

Na pracovisku sa určite rozvinie priateľskejšia atmosféra, ktorá je základom príjemného pracovného prostredia a teda sa spolupodieľa na motivácii podávať lepší výkon.

U nás v budove vídam pravidelne troch psíkov v rôznych firmách. Nik s tým nemá problém, skôr naopak. Je to ale možno aj tým, že Česi majú oveľa vrelší postoj k domácim zvieratkám, ako iné národy v EU.

Videli ste ale niekedy na pracovisku mačičku? Že by niekto každé ráno doniesol v prepravke svoju milovanú micku a tá mu robila počas dňa spoločnosť? Ja teda ešte nie a myslím, že je to škoda. Mačičky by predsa mohli byť tak nesmierne užitočné.

Čo všetko by office mačka dokázala si môžete pozrieť v inštruktážnom videu dole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..