V zahraničí je absolútne bežné, že sa fotia kalendáre pre podporu charitatívnych organizácií rozličného poslania. Nie je to tak dávno, čo sa aktivita tohto druhu preniesla aj do našich končín. Mimo iné majú svoje kalendáre i známe mačacie organizácie ako napríklad Mačky SOS či združenie Mačky.

Nezisková organizácia Found Animals Foundation (Nádácia nájdených zvierat), vydala koncom minulého roka nezvyčajný charitatívny kalendár pod názvom: 6 Packs/9 Lives!, čo sa dá preložiť ako 6 kociek na bruchu / 9 životov.
Tým pádom je jasné, že to nebude len taký obyčajný kalendár. 🙂

Photobucket

Pózujú na ňom sporo odetí vypracovaní muži s nechcenými mačiatkami a mačkami. Keďže nadácia sa zameriava najmä na zníženie počtu usmrtených spoločenských zvierat, takýmto spôsobom sa snaží upozorniť na problémy. V USA sa každý rok dostane do útulkov 6 až 8 miliónov psov a mačiek, a 3 až 4 milióny sú usmrtené, pričom 75% z toho sú práve mačky.

Photobucket

Kalendárom chcela nadácia nielen upozorniť na problém s nechcenými mačkami, ale prelomiť aj stereotyp, ktorý vládne v spoločnosti o tom, kto je typický milovník (majiteľ) mačiek a ako vyzerá.

Photobucket

Fotky prevzaté z teddyhilton.com

Photobucket

2 Comments

    1. Bohužiaľ nie je to možné, aspoň pokiaľ viem. Jediná možnosť je skúsiť osloviť predajcov so zahraničnou literatúrou, ktorý by vám vedeli kalendár objednať. Možno ešte skúsiť zahraničný web a objednať si ho priamo odtiaľ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..