Za minulý rok 2011 sa počet testovaných zvierat vyšplhal na rovných 3,79 milióna. Historicky je to najviac za posledných 25 rokov. Rovnako je to o 2% viac ako rok predtým (2010). Postupný nárast testovaných zvierat je viditeľný od roku 2001, keď začal stúpať. Fakty uviedla správa zverejnená organizáciou the Home Office (Animals in Science Regulation Unit).

Najčastejšie použitým zvieraťom pre testovanie sú biele laboratórne myši, ktoré sa využívajú najmä v genetike. Práve genetické testovania, majú najvyšší podiel zo všetkých pokusov a sú príčinou i zvyšovania počtu týchto procedúr.

Nárast testovaných zvierat je zaznamenaný u rýb a operencov a naopak pokles u primátov a potkanov. Rovnako klesol aj počet testovaných psov.
Bohužiaľ u mačiek bol zaznamenaný menší nárast. 🙁 (Mačky však stále patria k málo početným skupinám zvierat, ktoré sú na testovanie využívané)

Rovnako sa zistilo, že najviac netestujú komerčné subjekty ale školy a univerzity.

Každopádne je akékoľvek testovanie na zvieratách veľmi smutné, neetické a zahanbujúce. Vzhľadom na pokročilosť modernej vedy sú aj iné spôsoby ako takéto testovanie vykonávať a to bez utrpenia zvierat. Počet testov a testovaných zvierat by mal logicky klesať a nie vzrastať. 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..