Ďalšou celebritou, ktorá sa radí medzi „mačkomilé“ je aj uznávaná herečka, komička a moderátorka Whoopi Goldberg. U nás je známa najmä z muzikálovej komédie Sestra v akcii I a II a romantického filmu Duch, za ktorý získala aj Oscara. Whoopi je však aj aktivistka za veci verejné a nebojí sa prezentovať svoje názory, napríklad na politiku bývalého amerického prezidenta Goerga W. Busha.

Whoopi je však aj milovníčkou mačiek. Dokázala to aj (nielen) úlohou mačky vo filmovom spracovaní klasiky Alica v krajine Zázrakov z roku 1999. Film bolo možné u nás vidieť na televíznej stanici Hallmark.
 photo Alice-In-Wonderland-Cheshire-Cat-2copy_zpsc7b1d218.jpg
Jej domácnosť spoločne zdieľajú dve mačky. Kocúr Oliver je jej pôvodným spoločníkom. Pomerne nedávno k nemu pribudlo ešte malé mačiatko. Kocúrik Verrazano zažil veľký šok už ako mačiatko. Niekto ho totiž za jazdy vyhodil z auta v New York City na moste Verrazano, podľa ktorého mu herečka dala aj meno. Mačiatka sa ihneď ujala, postarala sa oň a začala mu hľadať domov. Hoc sa prihlásilo veľa záujemcov, Whoopi si nakoniec Vinnyho (ako ho prezýva) ponechala.
 photo whoopi-goldberg-kitten_620x350copy_zps9db7a152.jpg
Ako sama hovorí , Oliver je ako jej životný partner a na Vinnyho žiarli, ale sama verí, že časom si chlapci porozumejú!
Držím palce! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..