V piatok, 25.11.2011 bol medzinárodný deň bez kožušín. V rámci rôznych kampaní o ktorých som písal aj na tomto webe som si zisťoval ako to je vo svete a u nás. No a našiel som zaujímavú informáciu. Americké ochranárske organizácie a združenia po rokoch tvrdej práce dosiahli zákaz predaja pravých kožušín v Západnom Hollywoode.

Klobúk dole najmä pred hlavnými aktérmi kampane The Last Chance for Animal a Animal Alliance. Je to prvý zákaz svojho druhu v Amerike a nebude určite posledný. Ohlásený bol 23.11.2011. Blahoželáme!!!!

O situácii u nás v Čechách som informoval nedávno v článku STOP KRUTEJ KOZMETIKE a KAMPAŇ PROTI SRSTI. V súvislosti so spomínaným medzinárodným dňom bez kožušín prinášam ďalšie aktuálne informácie o prebiehajúcich kampaniach priamo z newslettra českej Slobody zvířat.

Vážení příznivci,

dnešek (25.11.) je mezinárodním dnem bez kožešin, v rámci kterého ve více než 120 městech celého světa probíhají akce na podporu myšlenky zákazu chovu tzv. kožešinových zvířat. Stejně tak je tomu i v České republice, kde dnes již potřetí díky naší organizaci Svoboda zvířat probíhá celodenní akce na náměstí Republiky v Praze.

Rádi bychom Vám přiblížili, čeho se nám v letošním roce podařilo v kampani Proti srsti dosáhnout:

– Spustili jsme nové stránky mezinárodního projektu Obchod bez kožešin www.obchodbezkozesin.cz,
– koordinovali jsme v ČR a SR Soutěž Designem Proti kožešinám 2011 (DAF), které se zúčastnil rekordní počet 226 studentů,
– vznikla již pátá putovní výstava Designem proti kožešinám,
– lobovali jsme za prosazení zákazu chovu tzv. kožešinových zvířat u českých i evropských poslanců a české vlády,
– lobbingem v Evropském parlamentu se nám spolu s dalšími organizacemi podařilo dosáhnout povinného označování výrobků z kožešin v rámci evropského trhu,
– pokračovali jsme v kampani za změnu zákona na ochranu zvířat proti týrání, do kterého se snažíme prosadit zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR,
– naši snahu podpořilo svým podpisem pod petici již více než 6000 občanů České republiky,
– pokračovali jsme v osvětové činnosti problematiky chovu tzv. kožešinových zvířat u veřejnosti, prostřednictvím veřejných akcí a médií.

Abychom však mohli i nadále pokračovat v kampani za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v České republice, potřebujeme i Vaši pomoc. Naše kampaň má za cíl definitivně zastavit utrpení zvířat v českých kožešinových farmách a zakázat tento dožívající obchod s násilím na zvířatech na území České republiky a zemí EU, potřebujeme však na tuto kampaň další finanční prostředky. Jsme z většiny závislí pouze na individuálních příspěvcích jednotlivců, což nám umožňuje být nezávislými a vést kampaň bez ohledu na omezení grantových výzev a státních institucí, za to ve prospěch bezbranných zvířecích tvorů. Finanční prostředky bychom v následujícím roce chtěli využít například pro provedení průzkumu veřejného mínění (poslední údaje jsou z roku 2006), a na vystupňování tlaku na poslance věcnými argumenty a masivní podporou veřejnosti.

Pokud si myslíte, že má naše práce smysl, podpořte prosím naši činnost finančním příspěvkem. Podpořit nás můžete několika způsoby.

1. Staňte se pravidelným dárcem – http://bit.ly/vQ4RYX
2. Věnujte nám jednorázový dar – http://bit.ly/vQ4RYX
3. Staňte se členem Svobody zvířat – http://bit.ly/v31O9Y
4. Pošlete nám DMS – http://bit.ly/rYtXkR

Pro naši kampaň jsou důležité i malé částky. Částky nad 1000,- Kč ročně jsou odečitatelné od základu daně, potvrzení Vám rádi zašleme. Jen s Vaší pomocí dosáhneme rychleji našeho společného cíle a zabráníme krutému zacházení se zvířaty a zachráníme životy zvířecích bytostí, zabíjených každý rok kvůli kruté a zbytečné módě.

Děkujeme za Vaši pomoc!

PhDr. Lucie Moravcová
Svoboda zvířat
předsedkyně

Koterovská 84, Plzeň, 326 00
tel.: 736 766 188
ww.svobodazvirat.cz

Zdroj citovaného textu je newsletter Slobody zvířat k medzinárodnému dňu bez kozušín.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..