Prírodné rezervácie plné divokých druhov zvierat sú obrovským lákadlom. Takéto parky navštevujú tisíce ľudí a voľne sa tam pohybujú vo svojich autách. Je to extrémne zaujímavý zážitok, zvlášť ak nie ste práve fanúšikom kovových klietok, ktoré sú stále používané v klasických zoo.

Takéto parky so sebou ale nesú aj nemalé riziko. Preto je dôležité dodržiavať isté pravidlá. Jedným z nich je zákaz vystúpenia z automobilu. Porušovanie pravidiel vás môže stáť mnoho, dokonca i život. O ten svoj takto prišla istá návštevníčka Badaling Wildlife Parku v Beijingu toto leto. Tá, údajne po hádke, opustila bezpečie  auta a hneď sa stala obeťou tigra. Ten pravdepodobne striehol na návštevníkov neďaleko, pretože jeho útok bol veľmi rýchly a presný.

Žena zrazu zmizla z dohľadu a na jej pomoc ihneď vybehla z auta druhá, jej matka. Tej sa už ale nepodarilo dcéru zachrániť a sama utrpela množstvo zranení.

Prečo sa žena rozhodla vystúpiť a či si skutočne uvedomovala to riziko sa už asi nedozvieme. Je to smutná tragédia, ktorá nám pripomína, že divoké zvieratá je lepšie nechať na pokoji a pozorovať ich je lepšie z bezpečia a dostatočnej vzdialenosti.

 

 

Podobné príspevky:

Tiger zosnulého kráľa popu Michaela Jacksona uhynul

Muž sa podrobil desiatkam zákrokov aby vyzeral presne ako tiger

Raper Tyga odmieta platiť za starostlivosť o svojho tigra

Mačky ako náhrada exotických šeliem-boom vo vietnamskej kuchyni

Unesené dieča zachránili a strážili levy

Rachel Weisz zapózovala v novej reklamnej kampani s levom, kráľom púšte

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..