Mať mačku sa stále v mnohých kútoch našej krásnej zeme, ale občas i v zahraničí, považuje za mierne podivné. Zvlášť ak nemáte mačku jednu, ale napríklad 3, 4 či 5 a viac. Dalo by sa povedať, že pre okolie ste podivnejší tým viac, čím vyšší počet miciek doma máte.

Ja sám chovám 4 a mnohí ľudia na to reagujú negatívne, takmer väčšine to príde prehnané. Obyvateľka Novosibirsk v severnom Rusku, Nina Kotova, sa však rozhodla naplno venovať záchrane nechcených mačiek. Aktívne ich zbiera z ulice a adoptuje už 15 rokov. Za ten čas jej domácnosťou prešli desiatky či stovky mačiek. Ich aktuálny počet je momentálne 136 mačičiek v jednej izbe jej malého bytu.

Ako sama hovorí, nie je možné pre ňu len tak sa otočiť, či odísť a ponechať opustenú mačku na ulici. Radšej si ju teda vezme domov a doplní do už aj tak neskutočnej mačacej svorky. Žena žije skromne v 3 izbovom byte, ktorý mačky absolútne ovládli.

Či je toto práve to najsprávnejšie riešenie sa povedať nedá, respektíve určite by som odpovedal že nie. Mačky žijú na kope, nemajú dostatok osobného priestoru, životného priestoru. Pravdepodobne i samotný stav hygieny a zdravia bude v tak veľkej kolónii na malom území v zlom stave.
Na druhú stanu, vonku vládne zima, kde bežná teplota je -10 až -15 stupňov a život na ulici je pre väčšinu takýchto mačiek likvidačný. Rovnako sú v Rusku útulky preplnené a problematika opustených zvierat v katastrofálnom stave.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..