Pred pár týždňami sa na internete objavila nahrávka telefonického rozhovoru istej ženy s policajnou stanicou. V ňom žena oznamuje pokojným hlasom, že sa stala s manželom rukojemníčkou vo vlastnom dome. Ako sama uvádza, bude to znieť divne, ale boja sa vlastnej mačky. Tá sa vraj prejavuje agresívne a na rodinu útočí a tak sa jej boja.

Obyvateľka Greenfieldu v štáte Milwaukee predpokladala, že bude znieť zvláštne a tak sa chcela len opýtať, koho, alebo kam má zavolať, aby im v tejto situácii pomohol.

Polícia nakoniec zasiahla, mačičku odviezla do príslušného centra kontroly pre domáce zvieratká. Počas zásahu nebol nikto zranený.

Neviem si predstaviť situáciu, že by som sa bál vlastnej mačky, ale tým nechcem povedať, že by niečo také nemohlo nastať. Pred mnohými rokmi, keď som ešte býval v Petržalke, som bol na očkovaní s Kollbym u veterinára a ten ho nevedel správne uchytiť a Kollby začal byť extrémne agresívny, syčal, škrabal, hrýzol a hoc tam okolo neho behalo viac ľudí, chytali ho a snažili sa spacifikovať, mojich rúk sa ani nedotkol. I v tom chaose, strachu a návale agresie, útočil len po „cudzích“.

Na druhú stranu som ale tiež bol svedkom situácií, kde sa majitelia báli vlastných psov. Agresivita je vždy reakcia na nejaký podnet a ten možno nie je vždy úplne jasný – alebo každému úplne jasný.

 

 

Podobné príspevky:

Keď do mačky kopeš, odpovie ti pazúrikmi

OTÁZKY & ODPOVEDE: Ako pracovať s agresívnym kocúrom?

Chovateľke mačiek Monike niekto zastrelil na vlastnom pozemku 5 mačiek

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..