O LUCIÁNOVI

Lucián wildscats blogVolám sa Lucián Wild, pochádzam z Bratislavy a žijem v Prahe. Aktívne sa venujem bloggovaniu a písaniu/copywritingu článkov a príspevkov o mačkách pre viaceré médiá a to od roku 2009, keď som ukončil štúdium na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave.  V súčasnosti sa venujem práci v oblasti Marketingu & PR.

Moje prvé články boli zozačiatku venované študijnému odboru, ktorý som vyštudoval a vyšli v rokoch 2009 a 2010 v online časopise Verejné zdravotníctvo. Na sklonku roku 2009 som si rovnako založil blog na adrese wild.blog.sme.

Leonardo da Vinci „The smallest feline is a masterpiece“

O rok neskôr /2011/ sa mi podarilo dohodnúť spoluprácu s odborným mesačníkom Pes a mačka, kde odvtedy pravidelne vychádzajú moje články o starostlivosti o mačky. Pár mesiacov na to som začal externe spolupracovať s internetovým magazínom zaujimavosti.net, kde som viac ako rok prispieval do rubriky šoubiznis, bulvár a hudba. Po týchto skúsenostiach som sa rozhodol začať s publikovaním na vlastnom webe a tak v auguste 2011 vznikol blog wildscats.com

V apríli roku 2012 vyšiel môj prvý článok v týždenníku Šarm a od mája som začal aktívne prispievať i do internetového magazínu macka.sk. V tomto období som rovnako tvoril PR články pre profesionálne dizajnérske štúdio Ateliero a ich elektronický obchod podlahyonline.eu. Moje chovateľské príspevky vychádzali pravidelne aj na macka.sk /2012-14/. V roku 2016 som naštartoval spoluprácu s retailovou sieťou SuperZOO, ktorá si ma vybrala ako odborného garanta pre oblasť mačiek.

Mačky som miloval už od útleho detstva a s ich chovom som začal v roku 2005. Od toho času neustále zbieram informácie o týchto úžasných stvoreniach a chov mačiek sa pre mňa stal životným štýlom. S príchodom prvého kocúra Kollbyho do našej domácnosti som aktívne začal bloggovať vo fóre občianskeho združenia Mačky SOS. Najskôr som tam hľadal odpovede a dnes ich už aj rozdávam.

Postupne pribúdali nielen teoretické vedomosti, ale i praktické skúsenosti a samozrejme i mačky 🙂 . Bellinka prišla v roku 2007, Lola v roku 2010 a Robin 2011. Všetci adoptovaní z depozitov občianskeho združenia Mačky SOS.

Pár dní pred Vianocami 2012, nás však navždy opustil † Kollbýček (05.04.2005 – 15.12.2012). Zomrel pokojne 09:40 za asistencie veterinárnej lekárky, keď už odmietol bojovať s PKD – Polycystickou chorobou obličiek. Dôstojný pohreb sa konal ešte v ten deň v Malackách, jeho rodisku.

Kollby sa opaľuje na okne

V januári 2013 obohatila našu mačaciu rodinku Aimme – červená mramorovaná main coon micinka. Tak mám doma opäť 16 labiek.

profilV novembri 2017 vyšlo zimné číslo magazínu Naše kočky s článkom z mojej produkcie. Blog WildsCats tak začína aktívnejšie radiť aj českým milovníkom mačiek. Patrilo by sa, keďže spolu s BLRA žijeme v Prahe už niekoľko rokov.

V roku 2019 diagnostikovali † Lolinke /30.10.2008 – 15.07.2019/  postvakcinačný fibrosarkóm. Nádor sa síce podarilo vybrať,  rekonvalescencia prebehla bez komplikácií, ale agresívna rakovina sa nechcela vzdať. Po 2,5 mesačnej liečbe bola Lolinka v piatok 15.07.2019, 01:30 uspaná na pohotovosti v Prahe.

Lolinka

Po smrti Loly som sa rozhodol exhumovať ostatky Kollbyho a nechať obe mačky spopolniť naraz, pri jednom obrade, v piatok, 19.07.2019 v Prahe. Od toho dňa spolu adoptívni súrodenci odpočívajú naveky.

Život ale ide ďalej a slnko vyjde zase. Je to obohraná fráza, ale to nič nemení na jej význame. Som zvyknutý mať doma 16 labiek a Robinovi chýbal parťák. A tak som 08.08.2019 adoptoval Grimma. Bieloryšavého kocúra z ulice, ktorého zrazilo auto a prišiel o jendo oko. Tak vzniklo nové kvarteto BRAG.

Pre mňa je život s mačkami stále neuveriteľný, úžasný a jedinečný. Každému ich osobitý spôsob správania sa nevyhovuje a iným, ako napríklad mne, príde naopak veľmi zaujímavý, blízky. U nás rozhodne neplatí, že mačky sú naše domáce zvieratá. U nás sú Bella. Lola, Robin a Aimee členmi domácnosti, rodinou, deťmi na ktorých potreby sa prihliada rovnako ako na naše vlastné. Možno to niekomu príde prehnané, veď sú to „len“ zvieratá, lenže čo je prehnané na tom, keď chcete toho, koho milujete urobiť šťastným?

Mačky sú mojou vášňou, záľubou, rodinou, životným štýlom, som „diagnostikovaný“ ailurofil. Ak sa ma niekto pýta či mať alebo nemať mačku, ja jednoznačne odpovedám aspoň (minimálne) dve (ideálne 3) a adoptovať, pretože inak to nie je ono. 🙂

V prípade akýchkoľvek otázok, pripomienok, návrhov ma môžete kontaktovať. 🙂

5 Comments

  1. Ahoj, krásne články, krásne napísané a krásna mačacia svorka. Aj u nás našlo domov viacero mačičiek, donedávna bol stav 6 + 2 psíkovia, konečne sa necítim divne, keď píšem to číslo:)

    Prajem veľa krásnych mačacích dní.

    Katka

  2. Dobrý deň, sledujem Vaše články, sú poučné. Mala som mačičku od malička a dožila sa len 5 rokov, uhynula na lymfom. Je to ešte stále strašne…… Zaobstaral som si kocúrika ani nie mesiac po jej smrti, už 8 mesačného a teraz sa strašne bojím už len keď si prdka, myslím na najhoršie. Nemáte nejakú radu ako sa cez stratu preniesť?
    Evka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.