OTÁZKY&ODPOVEDE: Mačiatko ku nekastrovanému kocúrovi?

Dobrý deň. Poprosila by som vás o radu… Máme doma 3,5 ročného kocúrika… Dali sme ho na párenie a v marci sa jeho partnerke – mačičke narodilo 6 krásnych mačiatok… A plánujeme si jedno zobrať… Starší kocúrik je na mňa veľmi naviazaný, pohoďák, prítulný, taký… Pán domu… 😀 Ale neviem… Nemyslím si, že by s mačiatkom mal byť problém… Mali sme už psíka,toho znášal tak že prvé dva dni grcal ale potom sa spolu začali hrať a naháňať, a kocúrko bol v pohode… Mám ho veľmi rada ale strašne túžim aj po novom mačiatku… Prosím, poradte či je to dobrý nápat a nejaký spôsob, ako by som im mohla uľahčiť zoznamovanie… A akého drobca si vybrať (akú povahu)? Ďakujem. 🙂 🙂

Emka

Dobrý deň,

v prvom rade pokiaľ nie ste registrovaná chovateľská stanica tak nevidím dôvod prečo mačky množíte. Na ulici, v útulkoch a depozitoch je ich množstvo a bojujeme s tým každý deň. Jediným humánnym a etickým riešením je ,aby ľudia prestali konečne množiť mačky a všetky svoje zodpovedne kastrovali.
K nekastrovanému kocúrovi nedoporučujem žiadnu ďalšiu mačku. Nie je to vhodné, kocúr bude /asi/ dominantný, teritoriálny a hrozí nedodržiavanie hygieny.
Povahu by som vám aj tak neporadil, lebo vašu mačku nepoznám a informácie o tom, ako uľahčiť zoznamovanie mačiek nájdete v tomto článku.

 

Kajo & BLRA

 

Podobné príspevky:

OTÁZKY & ODPOVEDE: Mačiatko k staršiemu kocúrovi?

MačkySOS: Jediným fungujúcim a humánnym riešením je kastrácia

Perzské mačiatko od množiteľky – alebo ako to naozaj nerobiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *