Áno, áno , dnes je ten deň s veľkým D. Na známosť sa dáva, že Aimme má dnes už 52 rokov. Ale ako sa spieva, „čože je to pedesiatka…“. Nie, nie je to žiadny preklep, podobne ako u psíkov, tak i u mačičiek si môžete prepočítať koľko by asi vaša chlpatá guľka mala rokov a porovnať si to s tým vaším. Napríklad v porovnaní so mnou, sú všetky moje mačky staršie: Robin bude mať 40r, Bella 60r, Aimme dnes 52r a Lolu to čaká na jeseň.Všetci rastieme, vyvíjame sa a starneme, to je kolobeh života. Naše bunky sú naprogramované starnúť a umierať. Nejde však o to, ako dlho, ale ako kvalitne žijeme a teda i naše mačičky. Ja verím, že k životu všetkých, ale dnes konkrétne Aimme 🙂 ,  prispievam dobrou starostlivosťou a kvalitnou stravou. Vďaka tomu vyzerá a je zdravá, čo je super.

K narodeninám,  ostatne ako vždy, dostala tortu plnú maškrtiek.

Samozrejme sa rozdelila s ostatnými cicíkmi.

No a nasledoval praktický darček. Ďalšie aktívne kŕmidlo pre bytové mačičky. Podnetné prostredie je pre bytovú mačičku a jej fyzické a duševné zdravie nesmierne dôležité.

 

 

Často mačičky hýčkame až príliš a to je skôr k ich neprospechu. Aktívne kŕmenie je zábava ktorá mačičku stojí duševné i fyzické úsilie a stratí pri tom aj nejaký ten čas. Je to skvelá náhrada „lovenia“ na ktoré by bola odkázaná vonku. Preto je to naše už 4 kŕmidlo z tých malých.

 

 

Podobné príspevky:

Aimme dnes oslavuje svoje 8. narodeniny

Aimme oslavovala siedme narodeniny

Mačacie roky života, alebo koľko má vaša mačka ľudských rokov?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..