Spojenie mačka domáca je v našom rodnom jazyku ženského rodu. Možno to je dôvod , prečo sú mačky /vždy boli/ spájané viac so ženami, ako s muži.  Ľudia sa tak nejako rozdelili na mužov milujúcich psov a ženy zbožňujúce mačky. Nabúravanie týchto stereotypov ale vôbec nie je ťažké. Myslím, že v počiatkoch chovateľstva to boli skôr muži, čo šľachtili plemenné mačky a tvorili základy chovateľskej obce.

Niekto by si myslel, že k poriadnemu chlapovi asi patrí poriadne veľký pes a nie chlpatá nóbl micinka. Ja osobne žijem v roku 2015 a nad niečím takým sa ani neusmejem. Je to proste kravina. Ak niečo chcem,tak preto, že to má pre mňa nejaký prínos, význam, mám na to dôvod a rozhodne si nelámem hlavu nad tým, či je to gendrovo priradené opačnému pohlaviu. Pravidiel a obmedzení musí človek za život akceptovať až až na to, aby sa trápil niečím tak bezvýznamným.

Mačka domáca je jednoducho spoločesnké zviera, ktoré je síce možno častejšie spoločníčkou ženskej časti ľudstva, ale milujú ho aj muži. A práve na podporu mužskej ailurofílie prinášam krásne fotky zo spolužitia mužov a mačiek.

Verím že sa budú páčiť!

Fotogalériu nájdete za odkazom TU.

 

 

 

Podobné príspevky:

Aj muži milujú mačky

Mačky v rukách inžinierov – mačacie olympijske jódlovanie

Mačkomilou celebritou je aj Chris Colfer z muzikálového seriálu Glee

Vypracovaní muži zapózovali s mačkami, aby ich podporili

Rob Gronkowski má citlivú mačaciu stránku

Justin Bieber sa zaradil medzi mačkomilé celebrity

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..