Mačičky sú veľké spachtošky, to všetci vieme a kto náhodou nie, môže si o tom prečítať tu. Spánok je dôležitý nielen pre oddych, ale aj regeneráciu organizmu. Vďaka nemu sme my, rovnako ako ony, zdraví a plní sily do každodenného života.

Kamarátka mi často rozprávala o svojom kocúrovi Kenym /pre mňa je to logicky téma číslo 1 ak má niekto z okolia mačičku/ a jeho spánkových zvyklostiach. S manželom spia spolu vo veľkej posteli a kocúr sa im zahrabáva do perín a tam spí celú noc. Prišlo mi to zaujímavé, pretože ani jedna z mojich mačiek niečo také nerobí. Vždy spia na perine, vankúši, matraci, ale pod perinu nešla za tie roky žiadna.

Sesternica má zase čivavy a tie tiež takto spávajú, ak majú možnosť. Vždy, keď som u nich na návšteve, beriem si na noc jednu, aby mi nahradila mačičky, ktoré čakajú doma v Prahe. Čiko, najstarší z troch čiváv, sa tiež zahrabe pod perinu a tam spí.

Napadol ma preto experiment. Raz v noci, keď so mnou šla do postele aj Lola, nadvihol som perinu a ukázal jej tmavý tunel. Ten ju ale nevystrašil, práve naopak. Vliezla si dnu, uvelebila sa a pomaly tam zaspala. Samozrejme chcela ako vždy uspávanie podľa jej manuálu – takže asi 15 minút ju hladkať. Potom obvykle zaspí na 3 minúty, zobudí sa a chce opustiť spálňu. V tuneli pod perinou sa jej ale páčilo a zaspala tam nadlhšie. Vydržala so mnou celú noc. Od toho času, ak má možnosť, volí radšej spánok pod perinou. Dokonca aj cez deň. Vlezie si pod prikrývku a niekdy aj pod perinu a tam si cez deň odfukuje.

Preto mám občas problém ju nájsť. 🙂 Teraz ale viem, že ak nepríde na zavolanie, je určite niekde v posteli zmotaná do klbka a sníva o myškách.

Aj napriek tomu, že má Lolinka 8 rokov, naučila sa niečo nové. Zaujímavá ešte je, že Keny je tiež čierna mačička a rovnako ako Lola aj on svojich majiteľov naháňa do postele, keď sú v kúpeľni a venujú sa večernej hygiene. Že by to robili všetky čierne mačky? 🙂

 

 

Podobné príspevky:

Mačací spánok

Spánkové zvyklosti BLRA

Vymedzenie základných pravidiel pre naše mačiatko

Zmena vzťahov v mačacej rodine vplyvom stresových faktorov

Ako zjednodušiť priebeh zoznamovania mačiek

Ako bezpečne prepraviť mačky v aute počas niekoľkých hodín

Moje mačky – ničiteľky domáceho zariadenia a vybavenia

Čo s bojazlivou mačičkou – ako ju socializovať?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..