Matka príroda dobre vedela, čo robí, keď mačke stvorila jej  kožúšok. Prispôsobila ho dľžkou a hustotou jej životným podmienkam a rovnako farba odrážala pestrosť okolitého prostredia. Ako predátor, dravec to bolo a je dôležité pre zachovanie jej rodu. Musí byť nenápadná, aby bola schopná loviť a prežila.

Človek do toho vstúpil so svojím pocitom všemožnosti a na základe hry s génmi si stvoril nové farby srsti, zmenil jej dĺžku, hustotu a celkovo si vytvoril nevídané mačacie plemená, ktoré by asi ťažko zvládli život v divočine, odkiaľ ich genetickí predkovia pochádzajú. S chovateľstvom a šľachtením plemien sa verejnosť – jej väčšina zmierila.

Extravagantné kozmetické úpravy, ktoré zahŕňajú skracovanie srsti a jej farbenie, ale považujem za absolútny výsmech prírode, jej múdrosti a mačkám samotným. To, čo v nasledujúcom videu uvidíte je možno vizuálne krásne, prepracované do detailu, bez technickej chybičky, ale v mojich očiach je to týranie daných zvierat.

Takéto niečo nech si dotyčný salón vytvára na ľuďoch, ale nie na zvieratkách, ktoré nemajú možnosť voľby a pre ktoré je takáto procedúra nielen stresujúca, ale poškodzuje aj ich zdravie! Na niečo takéto nie sú stavané.

Majiteľka salónu pani Ekaterina Aidimirova tvrdí, že klasické strihy sú nudné a preto vymysleli niečo zaujímavé. Nuž ja by som jej odobral živnosť a to by bolo z môjho pohľadu ešte zaujímavejšie!

 

Podobné príspevky:

Extravagatne vyparádené mačky a psy na súťaži Intergroom 2012

Mačací kožuch pomáha regulovať teplo – v zime hreje, v lete chladí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..