Svet plný sociálnych médií, anonymnej šikany, relácii o jedle a reality show všetkých možných tém. V tomto svete aktuálne žijeme. Ako ho budeme ale vnímať, meniť, či sa mu naopak prispôsobovať je na nás. Žijeme v demokracii, v roku 2017 a máme voľný priestor pôsobnosti, slobodnú vôľu.  Toľká moc však môže zatočiť hlavou nejednému človeku, až stratí sebareflexiu a môže zabudnúť na základné princípy ľudskosti.

Takto by som asi veľmi slušne popísal to, čo mohlo viesť protagonistov kedysi úspešnej americkej reality show Jackass  k skutočne ponižujúcej a trápnej scénke s mačkou. V nej je malé mačiatko zavreté v sklenenom akváriu do ktorého cez malý otvor vložil svoj  penis „ozdobený“ hračkou v tvare myšky napustenou catnipom / kocúrnik obyčajný/ jeden z účastníkov, Chris Pontius. On, inak celkom nahý, testuje týmto rádoby zábavným spôsobom svoju mužnú povahu a odolnosť voči dráždeniu a bolesti. Práve o bolesti, jej znášaní a prekonávaní strachu či pudu sebazáchovy je celá reality show. Tá je dnes už našťastie minulosťou, no jej bývalí protagonosti sa preskupili do obdobných stupidných projektov a účinkujú v nich dodnes.

Nepochopím, prečo k týmto svojim vskutku trápnym výstupom potrebujú ešte aj živé zviera a to dokonca mačičku, a takto ju ponižujú. Z môjho pohľadu by som aj toto klasifikoval ako týranie a mladého muža by som minimálne pokutoval.

Hranice zábavy sú naozaj široké, ale v tomto prípade je aj široká hranica ľudskej hlúposti!

 

Podobné príspevky:

Mačacia maškaráda, alebo ako ponížiť mačku

Opitý muž sa snažil pobozkať svoju mačku

Mačka ako nepodarený experiment kaderníka

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..