Kocúrnik obyčajný / šanta kočičí/ prezývaný aj catnip je mačacia bylinka číslo 1. Všetci mačkári ju poznáme a mnohí z nás aj pravidelne využívame vo svojich domácnostiach či záhradkách. Lákamae ním naše micinky k novým škrabadlám, hračkám, či im ho sypeme len tak, aby si trošku užili a odreagovali sa. Pestujeme ho ako živú dekoráciu na balkónoch s možnosťou okusovania našimi chlpáčmi. Mačky ho zväčša milujú a dosýta si užívajú tých 20 minút uvoľnenia, ktoré im prináša. Predsa len sú obklopené stresujúcimi faktormi a potrebujú si občasne „uletieť“ na vlne atraktantov 🙂 .

Nepetalaktón je zložka zodpovedná za šialané besnenie našich mačiek. Má podobné účinky ako ľahké drogy na človeka a mačky uvádza do akéhosi excitovaného stavu s najrôznejšími prejavmi. Niektoré sa váľajú, iné divoko behajú či skáču, sú plné energie či vyvádzajú, občasne s amôže objaviť až agresia.

POZOR ale na množstvo, ktoré mačka prijíma, aby sa z nej nestal nejaký domáci catnipový narkoman! Myslíte si, že je to blud a vašej mačke sa to stať nemôže? Hovoriaca mica Sylvester  a jeho majiteľ vedia ale o tomto probléme svoje. Všetko s adozviete v nasledujúcom videu.

 Článok je samozrejme ironický!Catnip je pre mačky neškodný!

 

 

 

Podobné príspevky:

Cholerický Sylvester nechce oslavovať Shelbyne narodeniny

Cholerický Sylvester je späť – hlava domácnosti sa proste nezaprie

 

 

6 Comments

  1. 🙂 evidentne je imunny :-), ale zato mu dobre harasilo z mojich kvetov… uz nemam v byte ziadny, vsetky donicil /juky, draceny, cykas…. atd./, dolamal, obkusal, isiel sa zblaznit aby sa k nim dostal. Vsetky pokusy o zabranenie pristupu ku kvetom zlyhali :-). Aj vianocny stromcek zdolaval na sposob elektrickej veverice, nastastie mame umely, ten to prezil.

    Simona

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..