Krásneho Valentína všetkým!

Dnešný deň patrí láska a zamilovaným a teda aj nám a našim mačičkám. Láska má mnoho podôb a jedna z nich je tá, ktorú chováme k našim šelmám. To je dôvod, prečo s nimi tak krásne spolunažívame a zdieľame svoje príbytky a postele a tiež prečo ich rozmaznávame najrôznejšími pochúťkami či hračkami.

Náklonnosť a lásku k sebe navzájom však cítia aj naše mačičky a ako to môže vyzerať uvidíte v ďalšom videu Simona Tofielda.https://youtu.be/4nd01DwuHwE

Druhé video je zase zo seriálu „mačacia logika“ a pre dnešný deň je tematicky venované láske. Ako iste viete, mačka v prírode je riadená svojimi pudmi. Je naprogramovaná sa rozmnožovať a zabezpečiť prežitie jej potomstva. Preto si vyberá najsilnejších partnerov,s ktorými sa páry, aby dosiahla to, že jej mačiatka budú silné a zdravé. Tam tej romantiky naozaj mnoho nenájdete. Samica je schopná sa páriť s viacerými partnermi v ten istý čas a v jednom vrhu môže skutočne mať i mačiatka od rôznych partnerov.

Preto je dôležité, ak neplánujete otvorenie chovnej stanice a šíriť krásu plemena, mačičky čo najskôr kastrovať. Iba tak sa z nich stane vhodný domáci spoločník, maznáčik, ktorý bude vaším rodinným partnerom. Nebude s a trápiť pudmi prírody, ktoré nemôže naplniť a zbytočne sa tým vyčerpávať a byť deprivovaný.

 

Krásny deň zamilovaných!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..