V menšom byte s viacerými mačičkami je vždy výzva vytvoriť podnetné prostredie. Aj tie najlepšie hračky sa opozerajú a časom začnú nudiť. Aj keď sa snažím dodržiavať zásady ktoré som spísal, vždy chcem vytvoriť niečo nové, aby som svoje cicíky nadchol a zabavil.

Približne každých 60 dní objednávam krmivo – granule chodia vo veľkých kartónových krabiciach. Spočiatku som ich mačkám nechával na hranie – určite to poznáte – skáču dnu a von, schovávajú sa, striehnu jedna na druhú, trhajú ich. Veľmi ich to baví. Nedávno som na facebooku zdieľal video, ktoré ma inšpirovalo. Pán tam z krabíc vytvoril takmer nekonečnú preliezku, ktorá zabrala celú jednu stenu v byte. A to to celé spracoval len pre jednu mačičku. Bohužiaľ, ja nemám toľko priestoru, aby som niečo také vytvoril v našom domove. Mám ale dosť miesta na to, aby som spravil aspoň malú časť z toho veľkolepého diela.

Vopred upozorňujem, že nie som vôbec zručný, mám obe ruky ľavé a práca s rukami je moja slabina, takže výsledok nie je dokonalý, ani vizuálne príťažlivý.  Dôležitejšie je, že mačky láka  a tak splnil svoj účel!

hračka pre mačky

Počkal som si na dovoz nových granúl. Jednu krabicu som už mal niekoľko týždňov doma z predošlej objednávky. V nej už bola uložená krabica na topánky a do vnútra viedli dvoje dvierka. I táto jednoduchá vec mačky nesmierne bavila. Preháňali sa dnu a von, okusovali dvierka.

 

Z posledného nákupu mi prišla krabica menšia a tak ma napadlo ich spojiť a vytvoriť tak dvojposchodovú kartónovú preliezku  s malou teraskou.

hračka pre mačky

Krabice som teda najskôr zlepil lepiacou páskou. Následne som do nich urobil otvory a to ako zvonku tak aj medziposchodím vo vnútri.

hračka pre mačky

Mačky sa okolo mňa natešené motali už počas samotnej prípravy a práce, takže som si bol istý, že ich to bude veľmi baviť.

škatuľa pre mačky

Vo väčšej spodnej krabici som ponechal klasickú topánkovú krabicu ako posteľ.

Z dvoch strán som urobil otvory. Tretí otvor je na strope, aby sa mačky vedeli dostať na prvé poschodie do menšej krabice.

Tá má ešte jeden východ na terasku – keďže je to krabica kratšia.

hračka pre mačky

Za 15 minút som to mal všetko hotové. Najlepšie je, že mačky to naozaj baví a dokonca mi to ani nezavadzia, lebo sa to celé zmestí pod stolík v obývacej izbe. Mačky dokonca môžu skákať ešte aj na strechu, takže kartónová konštrukcia má dve poschodia.

Takto ľahko a s nulovými nákladmi môžete vytvoriť niečo nové pre svoju mačičku aj vy. Určite bude rada za nové podnety vo svojom domove.

 

 

Podobné príspevky:

Doma vyrobené hračky II

Doma vyrobené hračky pre mačky

Aj mačky aportujú a ešte ako dobre

Zaujímavé tipy na (nielen) vianočné darčeky pre mačky

Príprava podnetného prostredia pre mačku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..