Rovnako ako u ľudí sú vlasy často považované za korunku krásy, tak u mačiek je to ich kožuch. Každý majiteľ si praje, aby ho jeho maznáčik mal zdravo vyzerajúci, lesklý a hebký na dotyk. K tomu mu ale treba pomôcť. Základom je nielen pravidelná starostlivosť oňho (či už zo strany samotnej mačky, alebo majiteľa), ale taktiež vyvážená a plnohodnotná strava, ktorá poskytne mačičke všetky dôležité prvky potrebné pre jej zdravie a krásu.

Ako som už písal v hlavnom článku o starostlivosti o mačací kožúšok existujú aj viaceré doplnky, ktoré krásnemu kožúšku napomáhajú.

Ja využívam rybí olej z lososa, ktorého účinky sú zrejmé už na druhý deň. Kožúšok je lesklý, jemný, hodvábny, hustý a zdravý.
rybí olej z lososa pre domáce mačky

Okrem toho som  vyskúšal multivitamínovú pastu, ktorej pozitívne účinky sú tiež takmer okamžité. Mačkám chutí a zároveň im aj pomáha, čo je skvelá kombinácia.
Multivitamínová pasta

Je možné, že nie všetky mačičky budú mať záujem o tieto doplnkové produkty. Rybí olej sa môže zamiešať s nejakou pastou, kapsičkou či konzervou, ktorá bude tiež s príchuťou rýb. Multivitamínovú pastu môžeme tiež primiešať do bežného krmiva a tým ho ozvláštniť.

 

Moja Lola mala ešte ako mačiatko problémy so srsťou, ktoré súviseli zo zlými podmienkami v ktorých sa nachádzala. Skončilo to diagnózou psychogénna alopécia. Kombináciou viacerých faktorov sa jej stav dostal do takého štádia, že o väčšiu časť svojej srsti prišla.
Dnes je ale všetko inak. Lolinka je krásna, zdravá, mladá dáma, ktorá sa pýši nádherným čiernym kožuchom, ktorý jej môžu závidieť aj výstavné micky. Lolíček miluje rybí olej aj multivitamínovú pastu a tie jej veľmi pomohli k tomu aby skrásnela a žiarila. 🙂
Lola a jej lesklý zdravý kožúšok I
Lola a jej lesklý zdravý kožúšok II
Lola a jej lesklý zdravý kožúšok III

Takže pár trikov pre krásnu, lesklú a hodvábnu srsť:

 1. vyčesávať,vyčesávať, vyčesávať- čím častejšie tým lepšie
 2. kvalitná plnohodnotná strava
 3. pridávanie výživových doplnkov ako je syrová a multivitamínová pasta alebo rybí olej

Pokiaľ na pravidelnej báze spojíte tieto tri kroky, srsť vašej mačky bude neustále dokonalá a to aj v prípade, že to nie je výstavná krásna či aspoň plemenná mačka.

 

Podobné príspevky:

Mačka v kozmetickom salóne – starostlivosť o jej kožúšok

Mačky by sa rozhodne nemali strihať!

Kúpať či nekúpať, to je otázka?!

4 Comments

 1. Prosím pomoc, mám pomoc, že mojej mačke nejako viac vypadáva srsť než bežne. Neviem čím by to mohlo byť, možno málo vitamínov, češem pravidelne. Myslíte, že toto royalcanin hair and skin care a rybí olej pomôže? Alebo mám dokúpiť ešte nejaké špeciálne vitamíny?

  Zuzula
  1. Dobrý deň,
   oteplilo sa, takže je pravdepodobné, že mačke se mení srsť za jarnú. Pokiaľ máte pocit, že je to nadmieru je potreba vyhľadať veterinára.
   Držím palce aby micka bola vporiadku!

   Lucián, Wildscats.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..