Nie je nič horšie ako znudené mačacie labky. Práve preto sa odporúča aktívne venovať mačičke tak cca 30-40 minút denne. V ostatnom čase by si mala vystačiť buď sama alebo so svojimi mačacími kamarátmi. Preto aby mohla aktívne tráviť svoj „voľný“ čas , potrebuje podnetné prostredie plné hračiek a zábavy.
Ani v čase aktívnej hry s nami sa bez nejakej tej hračky nezaobídeme. Na trhu s chovateľskými potrebami je dnes nespočetne veľa hračiek rôzneho typu, ktoré mačička ocení. Stálicou, ktorej snáď žiadna mačička neodolá je mávatko / udička. Tú si môžete ľahko vyrobiť aj sami podľa jednoduchého návodu, ktorý nájdete za odkazom tu.

Ja sa priznávam bez mučenia, že som šopaholik, čo sa týka potrieb pre mačky a hlavne hračiek. Jednoducho je pre mňa ťažké niečomu odolať. Rovnako mi však robí radosť aj niečo vyrobiť, hoci sa nepokladám za zručného a praktického človeka.
Moje doma vyrobené hračky si môžete pozrieť za odkazom tu.

Vyrábate doma hračky aj vy?
A majú úspech?

2 Comments

  1. U nás majú najväčší úspech krabice a škatule rôznych veľkostí:-) niekedy sa Niko natrepe aj do takej malej krabice, že by som to nepredpokladala, že sa tam zmestí:-) vie tam zotrvať aj niekoľko hodín a aj si pospí:-)
    Inak z kupovaných hračiek jednoznačne vedú tie na udici, rôzne loptičky ale samozrejme treba ich obmieňať.
    A keďže je Niko jediná mačka v našej domácnosti, dostáva od nás veľa pozornosti a denne sa s ním hráme naháňačku a schovávačku v rámci bytu:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..