V zoologických záhradách sa pri návštevách stávajú niekedy veľmi zvláštne veci. Z divokých zvierat tam za mrežami a sklami často zostávajú len atrapy či ich napodobeniny, ktoré sú už XY odchovanou generáciou v zajatí a so svojimi divokými predkami toho veľa spoločného nemajú. Inštinkty však často zostávajú a hlavne šelmy vedia prekvapiť. To je aj jeden z dôvodov, prečo sa tak dôsledne dbá na bezpečnosť návštevníkov.

Už raz som tu písal o tom, ako odvážne dievčatko čelilo kráľovi africkej púšte levovi a to bez strachu. Dnes to bude niečo veľmi podobné. Hlavnými aktérmi však budú tentokrát levice. V ZOO v Portlande, v štáte Oregon, sa levica Kya pokúsila „zjesť“ malého návštevníka, samozrejme cez sklo. Zjavne sa len chcela trochu „pohrať“. Malého chlapca to však vôbec nevyviedlo z miery.

Trent s rodičmi je evidentne častým návštevníkom tohto zariadenia, lebo na youtube.com sa nachádzajú viaceré jeho videá, na ktorých odvážne pózuje s veľkými šelmami a sladko ich volá „kitty, kitty“ (mačiatko, mačiatko). Chlapec mal vtedy pri tom len jeden rok.


A ešte jedno 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..