Už niekoľko rokov sa usilovne pracuje na využití tzv medicínskej marihuany v humánnej medicíne. Mariahuana je liečivá rastlina a jej pozitívne účinky na telesné i duševné zdravie potvrdili už desiatky štúdií.  Mnohé krajiny si tento prínos právom uvedomujú a preto prešli k jej legalizácii a to za rôznych podmienok.

Využitie mariahuany /ale bez psychoaktívnych účinkov/ je ale možné aj vo veterinárnej medicíne a starostlivosti. Použitie mariahuany vo veterinárnej liečbe zatiaľ ale nie je povolené. Odborníci sa zhodujú na tom, že je nutné ešte sledovať jej pôsobenie.  Každopádne sa ale množia prípady, kedy ľudia sami použili mariahuanu k liečbe svojho zvieratka a s úspechom. /Prečo by aj nemali, je to prírodná bylina, ktorá pomáha človeka, tak prečo by nemohla zvieratku – mne to príde teda pomerne logické./

Canabionidy /CBD/ sa využívajú najmä na tlmenie bolesti a zvýšenie chuti k jedlu. Sú vhodné v prípadoch letargie a chronických ochorení, kde je nutné zvieratká takpovediac navrátiť do života a priniesť im trochu potešenia v podobe uvoľnenia od bolesti. Radosť zo života prichádza ruku v ruke s analgetickými účinkami a chuťou ku krmivu. Účinky sú údajne viditeľné hneď.

Dve spoločnosti v USA /canna-pet.com, treatibles.com/ už vyrábajú suplementy na báze canabionidov a majú vraj skvelé výsledky.

Dúfam, že už čoskoro budeme mať niečo podobné aj v EU a hlavne, že sa vyvinie a schváli k užitiu veterinárna mariahuana. Mnoho miláčikom by sa vedelo uľaviť.

 

Viac o prípadoch liečby zvierat mariahuanou sa dočítate tu: https://www.merryjane.com/news/cannabis-for-pets-how-non-psychoactive-marijuana-is-helping-our-animal-friends

 

 

Podobné príspevky:

Medicínska mariahuana môže pomôcť od bolesti aj domácim zvieratkám

Kocúrnik obyčajný / Nepeta cataria – mačacia bylinka číslo jeden

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..