Genetické mutácie ovplyvňujúce výraz tváre sú javom vyskytujúcim sa v ľudskej populácii. Dalo by sa povedať, že ide o bežné abnormality, na ktoré sme tak nejak zvyknutí. V živočísnej ríši je to ale naozaj unikátne a ojedinelé, ale nie úplne bezvýznamné z hľadiska výskytu. Určite si spomínate na večné mačiatko s prekrásnou tváričkou menom Lil Bub. Za jeho výrazom tiež stojí práve poškodenie genetického kódu. Dnes je to celebrita s vlastnou talk show a obdivovateľmi po celom svete.

Podobne je na tom aj Grumpy Cat – mačička s nahnevaným výrazom, ktorá sa skutočne nikdy neusmeje. Rovnako jej neobvyklý zjav priniesol nemalú slávu a okrem života mačacej celebrity si užíva aj svoju kariéru a objavuje sa v reklamách či dokonca získala rolu vo svojom prvom celovečernom filme.

Ďalšou mačičkou, ktorá si len svoje miesto v mačacom svete celebrít hľadá je Tucker – mačička ktorej výraz je asi najsmutnejší na svete. Neobvyklý zjav, ktorý evokuje nesmiernu ľútosť je opäť spôsobený mutáciou génov. Micenka je ale tentokrát naozaj smutná, pretože sa ocitla v útulku vo Washingtone a tam smutne čaká na svoj nový usmievavý  domov.

Pôvodní majitelia sa mačička zbavili, lebo sa o ňu viac nemohli starať. Je pravdou, že mutácia okrem výzoru oslabila aj telíčko a mačička vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Za ňu sa ale odvďačí láskou a empatiou, rovnako ako zdravé mačičky bez hendikepu.

Verím, že podobne ako v prípade Lil Buba a Grumpy Cat, si aj Tucker nájde svoje miesto plné lásky a pochopenia.

 

Zdroj informácie a fotky :

http://www.examiner.com/article/cat-with-genetic-abnormalities-who-resembles-lil-bub-needs-loving-family

Podobné príspevky:

Neskutočné stvorenie prírody – večné mačiatko Lil Bub

Večné mačiatko Lil Bub propaguje adopcie zvierat

Večné mačiatko Lil Bub má vlastnú show a prvým hosťom bola Whoopi Goldberg

Mačička, ktorá sa nikdy, naozaj nikdy neusmeje

Známa mačička s nahnevaným výrazom v tvári si zahrá v celovečernom filme

Grumpy cat navštívila American Idol a fotila sa s Jennifer Lopez

 

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..