Tento týždeň som uverejnil článok o Robinových zdravotných problémoch – Robinove problémy s nečistotnosťou – zapálený mechúr a vysoké pH moču. Článok som uverejnil aj na svojom blogu wild.blog.sme.sk, kde sa ako vždy rozvinula pekná diskusia mačkárov o podobných problémoch. Nie však všetci (ako to býva) reagujú preto, aby sa k téme adekvátne vyjadrili. Jedna reakcia ma zaskočila – i keď by nemala, lebo nie je to ojedinelý prípad, ale jednoducho ja toto nikdy nepochopím.

Užívateľ s nikom feldmarsalek duda napísal toto:
Hmm nič v zlom, ale nebolo jednoduchšie tú mačku utopiť a vziať si z útulku takú, čo neští po byte ?
Veď mačiek je ako sr…čiek, svokrovci tú háveď ani nestíhajú topiť tak často sa im kotia.

Skutočne mi prišlo zle s akou ľahkosťou, bez emócií môže niekto nielen napísať takúto vec, ale byť jej svedkom tých činov a nezasiahnuť.

Moja odpoveď:

Jednoduchšie?
Ja si myslím že je zodpovednosťou každého majiteľa, aby sa postaral o svoje zviera – tým že mu dá domov sa jeho vzťah k nemu nekončí, ale začína a musí počítať s tým, že môžu nastať rôzne komplikácie. Je to moja 4. mačka a tretia adoptovaná ako nájduch z ulice, vedel som do čoho idem a neľutujem to i keď to bolo náročné po všetkých stránkach.

Nechcená reprodukcia je veľký problém, pretože každý rok zaplavia útulky, depozity a domácnosti dobrovoľníkov nechcené mačatá, ktoré zaberajú miesto tým, ktoré sú týrané a choré a potrebujú ľudskú pomoc. Problém sa však dá ľahko a humánne riešiť – kastráciou a sterilizáciou. Keby každý majiteľ mačky a kocúra dal vykonať tento jednoduchý a jednorazový zákrok, vyriešilo by sa toho naozaj veľa. Zviera nie je vec a verím že čoskoro to bude i legislatívne podchytené v pripravovanom Zákone na ochranu zvierat. Topenie a iné zabíjanie nechcených mačiet je v 21. storočí a modernej spoločnosti neakceptovateľné!!!!!!! Dá sa tomu veľmi jednoducho a ľahko predísť a nik nemusí trpieť či prísť o život. Možnosti sú a sú prístupné a dostupné naozaj každému, stačí ich len využiť.

Na to mi milý užívateľ odpísal ďalšiu absurditu:

Si vážny ako hodina v kostole … tu máš niečo na rozptýleníe: http://www.drsnysvet.cz/kocici…(celý link som sem nedal zámerne, nie je podstatný – ani som naň neklikol)

Moja odpoveď:
Rovnako
vážne je absolútne zbytočné, nehumánne , neetické a dúfam, že čoskoro i trestné zabíjanie nechcených mačiek a mačiatok, ktoré prichádzajú na svet vinou majiteľov mačiek, ktorí nie sú schopní a ochotní prevziať zodpovednosť za svoje zvieratá a úplne jednoduchým spôsobom zabrániť ich nechcenému rozmnožovaniu. Radšej volia utrpenie a smrť nevinných mačiatok, ako rozumnú a dostupnú možnosť sterilizácie/kastrácie svojich zvierat!!!!!
Už nežijeme v stredoveku!

Nikdy, skutočne nikdy nepochopím, ako môžu človek takto pristupovať k živým tvorom!!! Je mi z toho zle!
Najhoršie je , že títo ľudia medzi nami žijú, pracujú, rozhodujú o veciach, chodia voliť, vychovávajú deti…..je to veľmi smutné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..