Najkrajšie vzťahy vznikajú „náhodou“ a to myslím platí všeobecne. Istý Paul J. Thompson z Nového Z0landu jedného dňa našiel mačiatko. Šlo o plemeno maine coon / mainská mývalia mačka. Stali sa už nerozlučnou dvojkou. MCO sú známe  tým, že svojho človeka nasledujú všade, sú mu neustále na blízku a majú s ním vytvorené silné puto. Aj preto sa im hovorí, že sú ako psy.

Dvojica by nebola až tak zaujímavá, ak by Thompson nebol hluchý námorník, čo sa na svojej lodi plaví po krásnom Atlantiku a to bez iného, ľudského člena posádky, len s mačkou. Tá mu pomáha s navigáciou a taktiež slúži ako oznamovateľka prichádzajúcej návštevy alebo telefónnych odkazov. Mačka vycítila, aké funkcie nie sú pre jej majiteľa možné a preto ich prevzala a nahradila jeho chýbajúci zmysel.

 

Zdroj fotky: http://www.top13.net/cat-becomes-deaf-sailors-ears-helps-him-navigate/?utm_source=red&utm_medium=Facebook&utm_campaign=cats
Zdroj fotky: http://www.top13.net/cat-becomes-deaf-sailors-ears-helps-him-navigate/?utm_source=red&utm_medium=Facebook&utm_campaign=cats

 

Dvaja, ak spolu žijú naozaj blízko, rešpektujú sa a zdieľajú svoje životy, môžu mať silné prepojenie a je jedno či ide o človeka a zviera, alebo dve zvieratká či dvoch ľudí. Myslím si, že takéto puto je nad rasou, etnikom a živočíšnym druhom. Preto sa dokážu následne doplňovať a vzájomne si pomáhať. To je tá nádherná pointa celého príbehu.

 

 

Podobné príspevky:

Fotograf bojuje s klinickými depresiami so svojou mačkou

Cassidy – zázračné mačiatko na vozíčku

Žena privolala políciu kvôli agresivite vlastnej mačky

Žena premenila svoj dom na útulok pre starnúcich a opustených psíkov a mačičky

Japonský ostrov plný mačiek sa dostáva z krízy

Reality show o chorobnom zberateľstve ukazuje šokujúce týranie mačiek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..