Jeseň je moje najobľúbenejšie obdobie v roku, ale Vianoce sú moje najkrajšie sviatky. Skrátka a dobre ich milujem. Všetky tie upratovania, nákupy, prípravy, dekorácie, zdobenie stromčeka, nákupy a balenie darčekov, príprava slávnostnej večere, čas pracovného pokoja a návštevy priateľov. Vianoce nemajú pre mňa náboženský význam, ale ani ich nevnímam čisto materialisticky či komerčne. Sú pre mňa proste sviatkami pokoja, pohody a zdobenia.

Už niekoľko rokov pripravujem vianočnú kartu , ktorú ako prianie rozosielam všetkým naokolo. Určite ju poznáte zo sociálnych sietí aj vy.

vianočná karta

Príprava Vianoc či akýchkoľvek sviatkov spätých s dekoráciami býva pre mačkárov často výzva. Stačí ale trpezlivo nasledovať pár jednoduchých pravidiel a nič neohrozí ani ozdoby, girlandy či stromček. ten bude krásne a hrdo stáť až do konca svojich dní. Všetko len o zvyku.

mačky sa zoznamujú s vianočným stromčekommačacie vianočné ozdoby

Tento rok som vyrobil aj vlastný adventný veniec, svoj prvý v živote. Určený bol ale na zavesenie, aby bol chránený pred packami mačiek. Tým  ostal k nahliadnutiu ten komerčný z minulého roku, vyrobený tak, že sa jeho časti nedajú odtrhnúť a ktorý som tento rok opatril  umelými kahančekmi so spínačom. Tie vydržia svietiť 6hodín a pôsobia skutočným dojmom plamienkov. Všetko bolo tak mačkofriendly a bezpečné, aby sa nič nikomu nestalo.

Vrcholov sviatkov je samozrejme štedrovečerná hostina. Tá u nás začína podávaním lososa . BLRA si už na to zvykli a vedia, že na špeciálne príležistosti sa bude podávať práve táto rybička.

Potom si idem vychutnať svoju slávnostnú raw vegan tabuľu ja a nasleduje rozdávanie darčekov. tento rok som vsadil na mechanické, svetielkujúce a zvyky vydávajúce myšky a loptičky. Najväčšiu radosť mala Lolinka.

sviatočná večera a mačacie hračky

Nový rok sa už  niesol v pokojnejšom duchu. Tu v ČR sú našťastie všetci takmer milovníci zvierat a výbuchov tu moc nezažívame. Okrem toho sa pred polnocou vždy vraciam domov ako popoluška, aby som s BLRA strávil posledné chvíle starého roka. Zatemnené okná a pustená hudba im robia spoločnosť než sa  vrátim. Znižuje to tak ich stres.

ja a mačky

Sviatky máme za sebou a čaká nás nový celý rok. Ktovie čo nám všetkým prinesie.

Veľa zdravia , šťastia a lásky prajame

Lucián & BLRA

 

 

Podobné príspevky:

Ako na to, aby vianočný stromček a dekorácie odolali mačkám?

Sviatočné nebezpečenstvá

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..