Pekne Vás pozdravujem, a chcem dúfať, že neobťažujem… Rada čítam príspevky, ktoré píšete či už na vlastnej stránke, alebo na mackysos a pomáhajú MI, keďže som začiatočníčkou – mačkárkou. Mám doma skoro dvojročného kastrovaného briťáka, dcéra ročného. Odchádza po prvýkrát na dovolenku – 4 dni. Neviem, či vziať nášho kocúra k nim do bytu počas jej neprítomnosti, resp. Bude lepšie, ak budem dochádzať?
Mám možnosť stráviť u nej v byte ráno 2 hodiny a k večeru 3.
Nebude stresovaný jej kocúrik, keď bude v noci sám?
Myslím is, že skôr pre nášho kocúra by to bol väčší stres byť u nich a u nás neznesie ani vlastnú sestru. Možno by is zvykli, ale je to krátky čas. My z toho máme väčší stres, ako tie naše cicušky. Môžete ma prosím, usmerniť?
Ďakujem!
Naďa

Zdravím Vás,

mám málo informácií na presnejšiu analýzu, ale osobne si myslím, že 4 dni sú naozaj krátke obdobie na to, aby jeden z nich utrpel nejaké závažné trápenie alebo stres. Myslím to tak, že ak budete dochádzať za kocúrikom Vašej dcéry, prežije to v zdraví a spokojnosti.
Čas, ktorý spomínate je dostačujúci.
Zároveň si mačiak zvykne, že nebude stále s paničkou, čo je len dobré a prirodzené. Uvidíte, ako bude reagovať po jej návrate. Niektoré micky bývajú „urazené“ a protestujú močom, iné to berú ako to ide. 🙂

Nie je ani naškodu skúsiť micky zlúčiť, zobrať dcérinho k Vášmu. Možno by si zvykli a stali sa kamarátmi a máte problémy s dovolenkami vyriešené. Ak by to nefungovalo, môžete ho predsa odniesť späť a dohliadnuť naňho svojimi pravidelnými návštevami.

Ak Váš kocúr neznesie ani svoju sestru, je možné, že bude „samotár“, ale zároveň to tak ani nemusí byť. Niektoré mačky si jednoducho nesadnú, iné potrebujú len čas.

Držím palce a je veľmi pekné, že máte o kocúrikov takú starosť!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..