Kajo, viete mi, prosím, povedať, koľko stojí zavedenie identifikačného mikročipu pre psa, mačku u veterinára (predpokladám, že cena je rovnaká pre oboch)? Viem, že to kolíše v závislosti od konkrétneho veterinára, stačí mi približná suma.
Ďakujem za odpoveď,
Magda

Ceny za jednotlivé úkony sú naozaj veľmi rozdielne. Svoju úlohu hraje aj región, rozdiely sú teda regionálne, ale i miestne.

Od 1.novembra 2011 musí vlastník zvieraťa (psa, mačky či fretky) na svoje náklady zabezpečiť jeho identifikáciu a registráciu.

Teda každý pes, mačka, fretka musí byť nezameniteľne označený mikročipom spĺňajúcim normu ISO11784 alebo čitateľným tetovaním. Tetovanie je platné iba v tom prípade, že je dokázateľné, že bolo vykonané pred 3. júlom 2011 a je riadne čitateľné.

Čip spoločne s jeho aplikáciou by mohol stáť približne okolo 10 až 15€, pričom cena môže byť aj vyššia okolo 20€. Ja predpokladám, že do ceny vstupuje i veľkosť / hmotnosť zvieraťa, druh čipu, …
Ak plánujete vycestovať za hranice, možno by vás vyšlo lacnejšie ak si rovno necháte vystaviť i Pet Pass. Ak nie , samostatne by mal stáť cca tiež okolo 10-15 €.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..