Ahoj, Lucián.
V podstate až doteraz som mala na výživu mojich kocúrov rovnaký názor, mačka = mäsožravec, to je jasné. Stretla som sa však s názorom, že granule (a to aj skutočne superprémiové) obsahujú iba zbytky z toho, čo nie je dobré na ľudský tanier, nepotrebné kusy mäsa, choré, plné parazitov atď. A dokonca aj telá mŕtvych zvierat, ako napríklad psy a mačky, ktoré zomreli v útulkoch, lebo vyhodiť ich na skládku by bolo „plýtvanie“ (čo by ma neprekvapilo pri tom, aké odpornosti sa dejú vo svete a v daných priemysloch). Viem, že si raw vegán, ja vegánka, a pre našich chlpáčov chceme to najlepšie, preto momentálne netuším, čo je vlastne správne, preto sa pýtam na názor Teba… chcem, aby boli zdraví, zapriem sa a kupujem čerstvé mäso z domáceho chovu a najlepšie granule s vysokým podielom mäsa, ale ak je v tých najlepších granuliach napchaný takýto sajrajt, potom naozaj netuším, či by nebolo lepšou voľbou kupovať aj im vegan granule (navyše, keď vegan mačky existujú a sú zdravé). I keď je to podľa mňa proti prírode, ale je možné, že by to bola v konečnom výsledku lepšia možnosť… Budem naozaj vďačná za Tvoj názor. Vopred ďakujem 🙂

Veronika

Ahoj,

môj názor je prostý a to čo najviac sa priblížiť prírode. Nie je to vždy ľahké a ani to nejde s každou mačkou. Druhá strana mince sú peniaze.
Sám mám doma 4 mačky, ako vieš a každá má rada iné mäso. To, ako opisuješ stravovanie svojich mačiek, je podľa mňa úplne v poriadku. Mäso, vnútornosti a kvalitné granulky ako doplnok – to všetko stačí.
Neexistuje jeden univerzálny spôsob ako kŕmiť mačky. Každý musí nájsť ten, ktorý funguje u nich doma. Všetci ale vieme, že mačka je mäsožravec!

sorové mäso
Neverím, že kvalitné značky používajú odrezky a nekvalitné mäsové produkty do svojich produktov, určite nie všetky firmy/brandy. Ja mám mačky naučené na striedanie typov granúl a značiek a preto dúfam, že dostanú všetko, čo potrebujú a kvalitne. K tomu majú zatiaľ 4 dni v týždni mäso alebo vnútornosti a rybí olej. Granule im aj močím, vždy jenu porciu.
Vegánstvo nie je prirodzená forma výživy ani pre nás, ani pre mačky. Je však možné na ňom žiť, prežiť a to i zdravo. Ja ale chcem aby mačka bola mäsožravec pokiaľ sa sama nerozhodne inak, lebo tak je to pre ňu prirodzené. A doma mám 3 mäsachtivé šelmy, tak nevidím dôvod to meniť, naopak to chcem viac a viac podporovať.
Ak má mačka zdravotné problémy, chápem, že je možnosťou veganská diéta. To je v rámci jej liečby. Inak s tým nesúhlasím.
Áno, som raw vegan, ale nikde to nepretláčam, nechválim sa tým, nevnucujem to. nepovažujem to za prirodzené pre človeka, ale viem, že sa tak dokážem v tomto čase živiť a mám to tak rád.
Hrať sa na matku prírodu a meniť mäsožravce na veganov je blbosť. To môže vymyslieť len vegan! Ja sa nezdružujem v žiadnych kruhoch a už vôbec nie veganských, lebo sú ako sekta a k tomu mám ja veľký odpor. Samozrejme nie všetci, existujú aj rozumní. 🙂

Je to ťažká téma a už dlho sa ju chystám spracovať do článku, tak snáď sa skoro podarí.

Lucián

 

Podobné príspevky:

Vegánske krmivo pre mačky? Úplný nezmysel!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..