Dobrý deň. Poprosila by som vás o radu… Máme doma 3,5 ročného kocúrika… Dali sme ho na párenie a v marci sa jeho partnerke – mačičke narodilo 6 krásnych mačiatok… A plánujeme si jedno zobrať… Starší kocúrik je na mňa veľmi naviazaný, pohoďák, prítulný, taký… Pán domu… 😀 Ale neviem… Nemyslím si, že by s mačiatkom mal byť problém… Mali sme už psíka,toho znášal tak že prvé dva dni grcal ale potom sa spolu začali hrať a naháňať, a kocúrko bol v pohode… Mám ho veľmi rada ale strašne túžim aj po novom mačiatku… Prosím, poradte či je to dobrý nápat a nejaký spôsob, ako by som im mohla uľahčiť zoznamovanie… A akého drobca si vybrať (akú povahu)? Ďakujem. 🙂 🙂

Emka

Dobrý deň,

v prvom rade pokiaľ nie ste registrovaná chovateľská stanica tak nevidím dôvod prečo mačky množíte. Na ulici, v útulkoch a depozitoch je ich množstvo a bojujeme s tým každý deň. Jediným humánnym a etickým riešením je ,aby ľudia prestali konečne množiť mačky a všetky svoje zodpovedne kastrovali.
K nekastrovanému kocúrovi nedoporučujem žiadnu ďalšiu mačku. Nie je to vhodné, kocúr bude /asi/ dominantný, teritoriálny a hrozí nedodržiavanie hygieny.
Povahu by som vám aj tak neporadil, lebo vašu mačku nepoznám a informácie o tom, ako uľahčiť zoznamovanie mačiek nájdete v tomto článku.

 

Kajo & BLRA

 

Podobné príspevky:

OTÁZKY & ODPOVEDE: Mačiatko k staršiemu kocúrovi?

MačkySOS: Jediným fungujúcim a humánnym riešením je kastrácia

Perzské mačiatko od množiteľky – alebo ako to naozaj nerobiť

2 Comments

 1. Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť mam 11 týždňové mačiatko je to britská mačička dosť je živá na internete som čítala ak niečo robí mačiatko zle treba ju postriekať s rozprašovačom aby sa odnaučila len naňu to akosi nezaberá čo by ste mi poradili? A ešte by som sa chcela informovať čo znamená ak mačiatko hrabe po podlahe kolo jedla? A čo môže byť príčina že sa ťaha s ritkou po podlahe nerobi to často odčervená bola aj tie žľazy ma čisté. Za odpovede veľmi pekne Ďakujem

  Miriama
  1. Dobrý deň,

   1.neviem o tom, že sa mačiatko striekať vodou pretože je „živé“. Mačiatka sú „živé“ a to je správne, opak by bol problém. Ak sa chcete venovať svojmu mačiatku, mali by ste si naštudovať jeho prirodzené správanie a prejavy. Spolužitie s nie úplne domestikovaným zvieratkom nie je len tak. Mača potrebuje podnetné prostredie a výchovu. To všetko mu musíte zabezpečiť vy.
   2. Zanecháva pachovú stopu, je to prirodzené správanie mačky
   3. Obvykle si čistí anál, býva to spojené ako ste spomenuli s problémami s vačkami, alebo parazitmi.

   Prajem veľa šťastia!

   Lucián

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..