Počas obdobia, keď Robin zápasil s mnohými vnútornými parazitmi, vrátane giardií, dostal som radu vyskúšať rakytníkový olej. Ten mal pozitívne pôsobiť ako na črevnú flóru, tak celkovo na zvýšenie imunity a tým pádom obranyschopnoti jeho telíčka. Robinko začal dostávať kapsulky s rakytníkovým olejom ako podpornú terapiu.

Vtedy som sa s rakytníkom stretol prvý krát. Niečo málo som si vygooglil a vďaka jeho pozitívnym vlastnostiam som ho začal používať nielen v podpornej terapii, ale aj preventívne.

RAKYTNÍK REŠETLIAKOVÝ

Rakytník rešetliakový sa pre svoje pozitívne účinky na (nielen) ľudské zdravie a vysoký obsah biologicky aktívnych látok nazýva rastlinou budúcnosti. Napríklad obsah vitamínu C v plodoch rakytníka je až 25× vyšší ako v citrusových plodoch. Rakytník rešetliakový využívali v ľudovom liečiteľstve už Tibeťania, obyvatelia Sibíri, Mongolska a niektorých oblastí Číny.

Latinský názov Hippophae rhamnoides pochádza zo starej gréčtiny a v preklade znamená trblietajúci sa kôň. Starí Gréci totiž zaznamenali, že zvieratá, ktoré sa pásli v oblastiach, kde táto drevina rástla, priberali na váhe a ich srsť mala nádherný lesklý nádych. Plody rakytníka si zasluhujú osobitnú pozornosť práve vďaka obsahu vitamínov C a P a znásobeniu ich účinkov. Vitamín P nielen posilňuje kapiláry ciev, ale svojou prítomnosťou tiež zabraňuje rozkladu vitamínu C a zvyšuje jeho pôsobenie. Okrem vitamínu C je rakytník výbornou zásobárňou vitamínu A, takisto organických kyselín a má výrazné biostimulačné účinky, vďaka ktorým podporuje imunitný systém.

 photo P9010012copy_zps9be48294.jpg

Užívanie rakytníka je preto vhodné pri rôznych virózach a chrípkach, keď je potrebné doplniť vitamíny a posilniť imunitu. Ale rakytník zaisťuje nielen rekonvalescenciu pri nachladnutí. Vynikajúci je na očistu organizmu od toxických splodín, odporúča sa ako obranná látka proti následkom civilizačného stresu.

RAKYTNÍK Oil Forte

oil 200 ml
Výrobca: Virde spol. s r.o.

 photo P9010009copy_zps7068f28b.jpg

Výživový doplnok obsahujúci rakytníkový olej je významný svojím prirodzeným obsahom vitamínov A, rady B, C, E, F, K, P-rutinu, nenasýtených mastných kyselín omega-3, omega-6 a omega-9, karotenoidov, flavonoidov a ďalších biologicky aktívnych látok.

Rakytník rešetliakovitý (Hippophae rhamnoides)

prispieva k prirodzeným obranným reakciám organizmu, podporuje imunitný systém,
priaznivo ovplyvňuje aktivitu tráviaceho traktu a povzbudzuje metabolizmus,
posilňuje kardiovaskulárny systém,
pomáha udržiavať funkcie slizníc oka, úst i pošvy (aj pri ich suchšom stave) a normálny stav a kvalitu kože.

 photo P9010018copy_zpse75c08fb.jpg

Zloženie:
olivový olej 7,95 ml, rakytník rešetliakový olej z plodov (obsah karotenoidov min. 200 mg/100 g) 2 ml, alfa-tokoferol (vitamín E) 51 mg (zodpovedá 425% odporúčanej dennej dávky), betakarotén 1,25 mg v dennej dávke 10 ml oleja.

Rakytníkový olej používam ako príležitostný doplnok stravy mojich mačiek a striedam ho s lososovým olejom a maltózovou pastou. Podávam malá množstvo raz za týždeň na tanierik a mačky sami prídu a zlížu koľko majú chuť.

 photo P9010014copy_zps8dd46ca9.jpg

Info čerpané z obalu výrobku.

5 Comments

    1. Wow, ak to fakt zjedli len tak samostatne, je to zazrak 🙂 Nas murinko odmieta aj lososovy olej, nezje ho vobec s nicim, jedine s mletym masom. Ale aj to musi byt velmi malicky podiel oleja vzhladom na mnozstvo masa.

      Veve

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..