Dnes sa chcem na úvod hneď ospravedlniť, že nasledujúci článok bude spojením slovenčiny a češtiny, tak snáď sa nikto neurazí, veď sme boli jeden národ a ja blogujem najmä v rodnom jazyku 🙂 ,  ale žijem už 5 rokov v Prahe. Tento produkt je od českého výrobcu a nechce sa mi robiť preklad všetkého. Verím, že to pochopíte! 🙂

Kto sleduje tento blog a sociálne siete k nemu pridružené, najmä Instagram, tak vie, že som raw vegan, čo znamená že nekonzumujem tepelne upravenú stravu a ani žiadne živočíšne produkty. V rámci tejto diéty som našiel jeden produkt, ktorý som priradil do jedálnička a je vhodný i pre naše domáce zvieratká, teda i mačičky.

Mačkám ho začnem od dnešného dňa podávať raz za týždeň najmä ako prevenciu parazitov v črevách, ale tiež na pomoc s odbúravaním toxínov, ktoré sú dnes všade a vo všetkom a spôsobujú mnohé vážne ochorenia. Ja ho používam denne už tri roky a som nadmieru spokojný. Môžem vrelo doporučiť každému!

Keďže mám mačičky bytové, nechodia von ani na vychádzky, nahradím teda týmto práškom klasické odčervovacie tablety, ktoré micky dostávali do minulého roka každé tri mesiace. Tablety zaťažujú ich organizmus, ale prevencia je lepšia a lacnejšia, ako liečba, takže som to robil. Toto vidím ako alternatívu, ako to vyriešiť. Riziko nákazy je u bytových mačiek malé, ale nie nulové! Parazity, ich časti tiel alebo zárodky a vajíčka môžete domov zaniesť na veciach, oblečení, topánkach, …. Ak majú mačky prístup na balkón, ta je ďalší možný zdroj. Preto je zodpovedné mačky pravidelne odčervovať.

Dávkovanie:

Nenašiel som informáciu, ako by to malo byť u zvierat, tak som sa rozhodol vziať svoju dennú dávku/1 odmerka/ a rozdeliť ju mezdi 4 mačky a to 1x týždenne priamo do papuľky. Mám shaker, v ktorom to zmiešam s vodou a hneď naberiem do 5 ml striekačky /inak by sa prášok usadil na dno/ a aplikujem mačičke priamo do krku. Postup ako podávať liečivo nájdete tu.

Predstavenie produktu podľa webových stránok výrobcu: mineralion.cz/cs/

Křemelina Vitatrend je 100% přírodní produkt. Je to sypká hornina, pocházející z naleziště sladkovodního původu té nejvyšší čistoty a kvality. Je ve formě velmi jemného prášku a nepřidávají se do ní žádná aditiva, barviva nebo ochucovadla. Skládá se pouze z minerálních látek rostlinného původu, proto je výborným doplňkem stravy pro vegetariány a vegany. Její hlavní složkou je oxid křemičitý SiO2, který je organickým zdrojem křemíku – stavebního kamene všech živých organismů. Křemelina Vitatrend obsahuje kromě křemíku v menší míře i další minerály a stopové prvky. Lidé s ní mají vynikající zkušenosti nejen sami u sebe, ale také u svých čtyřnohých přátel.

Jedním z nejčastějších témat dnešní doby jsou parazité. A to nejen u zvířat, ale také u člověka. Parazitů není prostý nikdo z nás a způsobují značné zdravotní problémy. Měli bychom proti nim bojovat a také nezapomínat na prevenci. Přírodním a netoxickým způsobem, jak se bez zbytečných chemikálií pročistit od parazitů, je právě křemelina, která se po celá staletí používá na pročištění tlustého střeva a jako detoxikační prostředek. Křemelina je složena z milionu křemičitých schránek, které při průchodu střevem čistí jeho vnitřní stěny, pohlcují toxiny, plísně a pomáhají odstraňovat parazity. Následně tyto nečistoty, způsobující střevní problémy, napomůžou lépe vyloučit. Po takovémto razantním pročištění člověk může pocítit více energie, bývá méně nemocný a má nižší potřebu spánku. Živiny z potravy se lépe vstřebávají do těla, což při znečištěném tlustém střevě není dost dobře možné. Nemůžeme opomenout ani jeden z nejpozitivnějších častých vedlejších účinů, kterým je úbytek na váze, o čemž se s námi podělili mnozí naši zákazníci. Kromě toho, je křemelina zdrojem minerálů a stopových prvků.

Křemelina a zvířátka

Křemelina je výborným pomocníkem při odstraňování střevních parazitů u domácích miláčků i hospodářských zvířat. Stačí pravidelně zamíchat do krmiva stanovené množství křemelinového prášku. Ostré hrany křemeliny naruší trávicí soustavu červů a jejich ústní otvory, což je usmrtí.
Křemelinu můžete používat i zvenčí, v boji proti blechám.

Viac info: www.vitatrend.cz a www.vitatrend.sk

 

Podobné príspevky:

PREDSTAVUJEME: Koloidné striebro – všestranný pomocník

Ako prebieha moja starostlivosť o mačky II

Ako podať mačke liek pomocou injekčnej striekačky, tabletu či pastu ?

PREDSTAVUJEME: Verm-X® – prírodný produkt pre mačky proti črevným parazitom

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..