Cestovanie s mačkou nemusí byť vždy veľmi príjemnou záležitosťou. Rovnako ako stresuje našu mačku, stresuje aj nás, lebo ju máme radi a neradi ju dostávame do situácie, ktorá u nej vyvoláva strach, úzkosť či agresiu. Bohužiaľ, ale občas nastane stav, keď to nejde inak a mačku musíme preniesť z bodu A do bodu B. Viaceré bytovky to považujú za vrchol narušenia ich domovej slobody a neskutočne protestuje. Všetko sa dá ale cvikom samozrejme zvládnuť a mačku vychovať tak, aby akceptovala občasnú manipuláciu a zmenu miesta.

Všetko je len na nás a našich schopnostiach mačičku motivovať, pripraviť a zabezpečiť jej bezpečné podmienky prenosu. K nim patrí ako základná pomôcka i prenosná taška či box. Výber prepravného boxu je našou úlohou, ale vyberáme ho pre mačku a na to by sme mali myslieť. Klasické boxy z plastu sú určite najvhodnejšiou alternatívou.

 photo 3prenoskycopy_zps133efaea.jpg

Sú praktické, veľa vydržia (šedú prenosku z obrázka vyššie mám od roku 2005 a nič jej nie je – vyzerá ako nová) a ľahko sa čistia. Bojovná mačka sa z nich nedostane a ani si neublíži a nie je žiadny problém micku dostať dnu alebo opačne, zase von.
Veľkú nevýhodu vidím v tom, že každý prepravný box sa neskutočne zle nosí. Ak vaša micka má 5 či viac kg, tak prenosný box so živou váhou sa javí ako keby tam bol levík s minimálne 50 kg. Živá váha je predsa len o niečom inom. A keď ste ešte aj subtilnejšej postavy ako ja, je problém takýto prepravný box odniesť. Rovnako ak by ste mali odniesť 2-3 alebo viac mačiek naraz. Preto som hľadal nejaký batoh, ktorý by mi uľahčil prenos mačky.

Nylonový batoh Timon

Po dlhšom hľadaní som sa rozhodol zakúpiť Nylonový batoh Timon, Trixie.

Je veľmi praktický, lebo je pevný, drží svoj tvar, dá sa nosiť spredu i zozadu, udrží i 12 kg a je možné ho použiť aj ako pelech či domček. Chrbtová časť je vystužená a mäkkú podložku má i micka vnútri. Dizajnovo tiež nie je najhorší a má reflexné pásky.

 photo P1280029copy_zps4f25250a.jpg

Popis produktu výrobcu:

Černo-šedý víceůčelový batoh pro psy a kočky. Velmi pevný a omyvatelný nylon. Nosnost do 12kg. Velikost: 34 x 44 x 30cm. Síťované odvětrávací otvory, karabinka na připnutí, vyjímatelná oboustranná vložka (z jedné strany plyš). Otevírání ze třech stran (vrchní – 2x, spodní a přední). Lze nosit na zádech nebo na břiše (zpevněná část) – popruhy jsou vypolstrovány, aby netlačily a mají 2 bezpečnostní zapínání. Nebo lze Timon Rucksack při položení použít jako pelíšek pro cestách.Prát na 30 °C.

Batoh mám stále v izbe položený, aby si micky naňho zvykli. Jednotlivé otvory som uzavrel a poistil malým zámkom (10kč kus), aby ich nebolo možné otvoriť. (ak by sa micka uzavretá dnu snažila, určite by si zip dokázala bez problémov otvoriť a z batohu utiecť)

 photo P2010036copy_zps1dce6f64.jpg

Prvým testovaným subjektom bola Aimme , ktorá aktuálne váži okolo 6 kg. Niesla sa mi výborne. Pokojne ležala na mäkkej podložke a sledovala cez sieťované okná okolie. 🙂

 photo P2100006copy_zps0af2e2d7.jpg
 photo P2100008copy_zpse8b703f2.jpg

Produkt som zakúpil v exo-eko.cz, kde bola najnižšia cena vzhľadom na poštovné.
S batohom Timon som veľmi spokojný a odporúčam i iným.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..