Tento rok sa na trhu objavila prvá útla knižôčka zo série o problémovom správaní mačiek Babo raď! od známej veterinárky MVDr. Hany Žertovej. Tá sa od roku 2000 špecializuje na riešenie porúch správania psov a mačiek. Má vlastnú prax v Brne a za klientmi pravidelne dochádza i do Prahy. Svoje skúsenosti predáva študentom Veterinárnej a farmaceutickej univerzity v Brne.

Pani Žertová okrem článkov o nežiadúcom správaní psov a mačiek, publikovaných v odborných časopisoch, na chovateľských weboch a i v dennom tisku, je autorkou úspešnej knihy od Štenete ke psu. (podobnú knihu pripravuje aj pre mačky a mala by čoskoro vyjsť) V roku 2009 pôsobila tiež v televíznom programe Polepšovna mazlíčků na TV Nova zameraného na pomoc majiteľom problémových psov a mačiek.

Babo raď! Když kočka ignoruje záchod je prvá zo séria malých brožúriek o problémoch s mačacím správaním a zaoberá sa nečistotnosťou a značkovaním mačiek a kocúrov. je to útla kniha, má 88 strán. Po úvodnom rozbore príčin tohto javu nasledujú skutočné príbehy mačiek prezentované formou otázok a odpovedí.
A to je práve to, čo je na tejto knihe najlepšie a prínosné. Ide totiž o zbierku konkrétnych problémov , konkrétnych situácií mačiek a ich riešenie. To je presne to, čo som na tomto webe spomínal už mnohokrát: všeobecná teória, ku ktorej sa dostanete v bežných knihách či časopisoch je fayn, uvedie vás do obrazu, rozšíri vedomosti, ale nič nenahradí príklad zo života, konkrétnu udalosť a jej riešenie.
Photobucket
Nečistotnoť u mačiek je bohužiaľ veľmi nepríjemný problém, ktorý sa vyskytuje naozaj často. Znepríjemňuje nám spolužitie s našimi mickami a preto je jeho riešenie vskutku dôležité. Za nečistotnosťou vždy stojí nejaká príčina, ktorú treba odhaliť. Môže ísť o nesprávny záchod či podstielku alebo zdravotný či psychický problém.

Práve k odhalenie príčiny nečistotnosti mačky vám môže dopomôcť i táto brožúra. Na príkladoch sa dozviete, čo všetko môže viesť k takémuto správaniu a ako tomu môžete predísť. Knihu hodnotím veľmi kladne a myslím že v knižnici každého mačkára by si mala nájsť čestné miesto.

Kniha veľmi pomohla aj mne pochopiť viac správanie našich mačiek a lepšie vnímať ich potreby.
Rozhodne ju vrelo odporúčam nielen tým, ktorí majú doma problémovú micku, ale aj tým, ktorí by sa radi dozvedeli niečo viac.
Objednať sa dá tu.
Príjemné čítanie! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..